Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Simone Alabiso / KUBA

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Incentive Travel » Inspiratorzy » Simone Alabiso / KUBA

„Uwielbiam dzielić się wrażeniami z moich podróży. Właśnie planuję wyjazd do Południowej Azji na 3 miesiące. To zdjęcie zrobione zostało w Hawanie na Kubie.

Jest to chaotyczne, brudne i śmierdzące miasto, ale ma niesamowity urok i pełne jest kolorów. Chce się powiedzieć „WOW” za każdym zakrętem. Ludzie są wspaniali i wszyscy pomagają sobie nawzajem! Każdy powinien zobaczyć prawdziwą Kubę  choćby raz w życiu. Nie korzystajcie z kurortów w Varadero, przeżyjcie nocleg w tzw. Casa Particulares (u lokalnych mieszkańców) i żyjcie jak oni.”

— Simone Alabiso

 

Wycieczka na Kubę jest jak podróż w czasie. Kubańskie miasta zachwycają turystów, którzy podróżują nie tylko do Hawany, lecz również do mniej popularnych miejsc.

Co warto zobaczyć na Kubie?

Planujesz wyjazd na Kubę z Travel PP? Najpopularniejsze miejsca na Kubie to Hawana, Varadero, Trinidad, Santiago de Cuba i Baracoa. Poniżej znajdziesz listę najważniejszych atrakcji turystycznych.

  • Castillo del Morro – XVII-wieczna twierdza zlokalizowana na przedmieściach Santiago de Cuba,
  • Malecon – najsłynniejsza kubańska promenada (8 km), która znajduje się w Hawanie,
  • Mauzoleum Che Guevary – pomnik w Santa Clara ze szczątkami słynnego rewolucjonisty i jego towarzyszy, którzy zostali zabici w 1967 r. w Boliwii,
  • Valle de Viñales – dolina w górach Sierra de los Órganos słynąca z uprawy tytoniu, wpisana na Listę światowego dziedzictwa UNESCO,
  • Narodowe Muzeum Sztuk Pięknych w Hawanie – prezentuje sztukę kubańską od czasów kolonialnych do współczesnych,
  • Plac Katedralny w Hawanie – jeden z czterech głównych placów w Starej Hawanie, gdzie znajduje się katedra hawańska,
  • José Martí Memorial – umiejscowiony w Hawanie pomnik bohatera narodowego Kuby.

Czym zachwyca Kuba?

Simone Alabiso, który wybrał się na wycieczkę na Kubę z Travel PP, zachwycił się niesamowitym urokiem tego północnoamerykańskiego kraju. Kuba to miejsce pełne życzliwych ludzi, kolorów i małych zachwytów. Zamiast hoteli w kurortach, podróżnik poleca nocleg w tzw. Casa Particulares – zatrzymując się u lokalnych mieszkańców, można znacznie lepiej poczuć niezwykły klimat tego miejsca.