Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Sandra Jordan / NORWEGIA

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Incentive Travel » Inspiratorzy » Sandra Jordan / NORWEGIA
Sandra Jordan / NORWEGIA

Sandra Jordan / NORWEGIA

Fotograf, laureatka wielu nagród, która tworzy uspokajające wizualne medytacje, pomagające w ucieczce od codziennego zgiełku. www.sandrajordanphotography.co.uk

Sprawdź inne wycieczki w naszej ofercie:


„Wyspy Lofoten są niezwykłe - niełatwo się do nich dostać, ale ci, którzy to zrobią, nie pożałują.

Jest to wspaniałe miejsce dla każdego, nie tylko fotografa. Podziwiać można nie tylko wyrzeźbione przez lodowce, ekstremalne warunki Arktyki, ale też piękne wioski, tradycyjne chatki rybaków, fiordy, białe plaże i otwarte morze. Krajobraz Lofoten jest jednym z najbardziej dzikich i zapierających dech w piersi widoków w Norwegii. To tam jeżdżę, kiedy potrzebuję się zregenerować.”

– Sandra Jordan

Norwegia to lokalizacja popularna wśród Polaków – jedni jadą tam do pracy, inni na wakacje. To skandynawskie państwo jest rajem dla miłośników pieszych wycieczek i pięknych krajobrazów.

Lofoty – najpopularniejsza atrakcja Norwegii

Lofoty to archipelag na Morzu Norweskim zlokalizowany w północno-zachodniej Norwegii. Lofoty mają 112 km długości i ciągną się od wyspy Røst do cieśniny Raftsundet. Norweska nazwa archipelagu (Lofoten) pochodzi od wyrazów „ló” (ryś) i „fótr” (stopa) – kształt wysp ma bowiem przypominać łapę rysia. Archipelag słynie z malowniczych krajobrazów, uznawanych za najpiękniejsze w całej Norwegii. Znajdują się tu jedne z najstarszych na świecie skał pochodzenia wulkanicznego i metamorficznego, z których zbudowany jest archipelag – ich wiek ocenia się na 3 miliardy lat. Na Lofotach znajdziemy również miejscowość o jednej z najkrótszych nazw na świecie – mowa oczywiście o wiosce rybackiej Å, gdzie można odwiedzić muzea związane z historią rybołówstwa i posmakować lokalnej kuchni.

Czym zachwycają Lofoty?

Sandra Jordan, która wybrała się na wyjazd do Norwegii z Travel PP, zachwyciła się najpopularniejszą atrakcją tego skandynawskiego kraju. Podróżniczka zwróciła uwagę na malownicze wioski rybackie, fiordy, białe plaże i Morze Norweskie. Sandra Jordan wybiera się na wycieczkę do Norwegii z Travel PP zawsze wtedy, kiedy potrzebuje odpoczynku i kontaktu z naturą. Norwegia jest bowiem znakomitym miejscem na regenerację – Norwegowie uwielbiają spędzać czas aktywnie, dlatego w całym kraju nie brakuje pieszych i rowerowych tras turystycznych.