Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Roksana Albaniapopolsku.pl / BERAT

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Strona Główna » Inspiratorzy » Roksana Albaniapopolsku.pl / BERAT

Roksana Albaniapopolsku.pl / BERAT

Od 9 lat mieszka we Wlorze. Obala wszystkie mity o Albanii, która skradła jej serce. W swoim blogu Albaniapopolsku.pl zaprasza w niezwykłą podróż po Kraju Orłów.

"Berat miasto muzeum, nazywane miastem tysiąca okien, ze względu na charakterystycznie usytuowane na stoku wzgórza białe domy z drewnianymi, ciemnobrązowymi oknami.

Założone w głębokiej starożytności i zamieszkane przez Ilirów miasto, w II w. p.n.e. zostało zdobyte przez Rzymian i nazwane Antipatrea. W okresie panowania bizantyjskiego miasto nosiło nazwę Pulcheriopolis i było siedzibą biskupa. W IX w. zostało zdobyte przez wojska bułgarskie, wtedy także zmieniono nazwę miasta na Beligrad (‘Białe Miasto’), z czego drogą późniejszych zmian fonetycznych powstała nazwa współczesna. W Beracie warto zobaczyć ruiny zamku wraz z Muzeum Ikon Onufrego, stary most Gorica, wzgórze z tysiącem okien “Mangalem” i pospacerować nowym deptakiem nad rzeką Osum.”

– Roksana Albaniapopolsku.pl