Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Piotr z Poznania / THETH

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Incentive Travel » Inspiratorzy » Piotr z Poznania / THETH
Piotr z Poznania / THETH

Piotr z Poznania / THETH

Od 11 lat jest wierny swojej życiowej dewizie, że praca powinna być miłym przerywnikiem czasu wolnego. Dlatego zarówno pracę, jak i czas wolny wykonuje z pasją i z przyjemnością. Od czasu do czasu stara się zobaczyć i odkryć coś nowego. Ostatni była: Nowa Zelandia, Madagaskar i Chile…

Sprawdź inne wycieczki w naszej ofercie:


Albański off road do wsi Theth w północnej Albanii w Górach Północnalbańskich, u źródeł rzeki Shalë.

Wieś położona jest w Parku Narodowym Thethit na wysokości około 700 m n.p.m. i jest jedną z najbardziej izolowanych osad w Europie. Są dwie drogi dojazdu. Jedna od strony Szkodry i Kopik, która pod górę jest wyasfaltowana, a potem od przełęczy ma kamienisty i kręty zjazd. Można tam spotkać miejscowych jadących osobówkami. Druga droga prowadząca w stronę Prekal i dalej do Szkodry jest znacznie dłuższa i trudniejsza, dostępna tylko dla aut 4×4. Ma około 50 km długości i czas przejazdu około 6 godzin… pod warunkiem, że nie pada deszcz.

– Piotr z Poznania

 

Wyjazd do Albanii z Travel PP to niezapomniane wrażenia z podróży do miejsca, które oferuje najpiękniejsze górzyste krajobrazy i fascynujące trasy turystyczne. Szczególnie ekscytująca jest wyprawa do trudno dostępnej wioski Theth położonej wysoko w górach.

Ekscytująca przygoda – wyjazd do Albanii z Travel PP

Albania, niewielkie państwo bałkańskie leżące nad Adriatykiem i Morzem Jońskim, to coraz chętniej wybierany kierunek turystyczny. Jest to kraj pięknych plaż, czystej wody, a nade wszystko nadzwyczaj malowniczych górzystych terenów, które zajmują tu ponad 75 procent powierzchni. Ten ważny element krajobrazu i kultury kraju w wielu miejscach podlega ścisłej ochronie. Znajdziemy tu liczne parki narodowe i rezerwaty, w tym najpopularniejsze – Park Narodowy Thethit i Llogara, Shebenik-Jabllanica. Ich zwiedzanie to często ekscytująca wyprawa, bo aby dotrzeć do celu położonego wysoko w górach, trzeba pokonać sporo przeciwności. Jednak to właśnie dlatego Albania fascynuje turystów takich jak Piotr z Poznania – poszukujących niezapomnianych wrażeń z jazdy off-road.

Theth, off-road i wycieczka do Albanii z Travel PP

Jednym z ciekawszych pomysłów na wycieczkę do Albanii z Travel PP jest odwiedzenie miejscowości Theth polecanej przez Piotra z Poznania. Położona około 800 m n.p.m. wioska to jedna z wielu osad w tym kraju leżących wysoko w górach, przez co jest niemal odcięta od świata. Jest to zatem atrakcyjne miejsce na aktywną turystykę, wędrówki po szlakach oraz możliwość podziwiania krajobrazów słynących z krystalicznie czystych rzek, wodospadów i dzikiej przyrody. Aby dostać się do Parku Narodowego Thethit w Górach Północnoalbańskich, na terenie którego znajduje się Theth, na podróżnych czeka niełatwy podjazd krętymi i stromymi drogami. Trudy rekompensuje urok malowniczej wsi, wspaniałe tradycyjne potrawy, jakich tu skosztujemy, okoliczne trasy i niezapomniane wrażenia ze wspinaczki.