Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Piotr z Poznania / SKIROS

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Strona Główna » Inspiratorzy » Piotr z Poznania / SKIROS

Piotr z Poznania / SKIROS

Od 11 lat jest wierny swojej życiowej dewizie, że praca powinna być miłym przerywnikiem czasu wolnego. Dlatego zarówno pracę, jak i czas wolny wykonuje z pasją i z przyjemnością. Od czasu do czasu stara się zobaczyć i odkryć coś nowego. Ostatni była: Nowa Zelandia, Madagaskar i Chile…

"Każda z greckich wysp posiada swój niepowtarzalny klimat.

Niesamowite jest to, że niektóre przeżywają masowy „najazd” turystów, a inne chociaż równie wyjątkowe i piękne są mniej popularne. Jedną z takich dziewiczych perełek jest Skiros (Skyros), należąca do archipelagu Sporadów na Morzu Egejskim. Bardzo zróżnicowana krajobrazowo, są tu porośnięte lasami wzgórza, rozległe plaże i skaliste gór. Do tego owiana ciekawymi legendami. Na wyspie miał umrzeć mityczny Tezeusz, a nimfa Tetyda ukryć swojego syna Achillesa, by uchronić go przed wojną trojańską. Tutaj odkrył go Odyseusz i stąd wyruszył pod Troję, gdzie zginął. Stąd pochodził Neptolemos, syn Achillesa, który odegrał znaczącą rolę w zburzeniu Troi. Nazwa wyspy pochodzi od wielobarwnego marmuru zwanego „skyros”, który już starożytni Rzymianie docenili i wykorzystywali w swoich domach. Stolica wyspy z wąskimi i krętymi uliczkami położona jest na malowniczym stoku wzgórza. Z centralnego placu uliczki rozchodzą się w różnych kierunkach i stają się coraz węższe, dlatego popularnym środkiem transportu jest osiołek. Odkrywając najpiękniejsze zakątki wyspy można wziąć udział w Skros Run. Do wyboru malownicza górska trasa na dystansach: 5,10 lub 21 km.”

– Piotr z Poznania