Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Piotr z Poznania / SKIROS

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Incentive Travel » Inspiratorzy » Piotr z Poznania / SKIROS
Piotr z Poznania / SKIROS

Piotr z Poznania / SKIROS

Od 11 lat jest wierny swojej życiowej dewizie, że praca powinna być miłym przerywnikiem czasu wolnego. Dlatego zarówno pracę, jak i czas wolny wykonuje z pasją i z przyjemnością. Od czasu do czasu stara się zobaczyć i odkryć coś nowego. Ostatni była: Nowa Zelandia, Madagaskar i Chile…

Sprawdź inne wycieczki w naszej ofercie:


"Każda z greckich wysp posiada swój niepowtarzalny klimat.

Niesamowite jest to, że niektóre przeżywają masowy „najazd” turystów, a inne chociaż równie wyjątkowe i piękne są mniej popularne. Jedną z takich dziewiczych perełek jest Skiros (Skyros), należąca do archipelagu Sporadów na Morzu Egejskim. Bardzo zróżnicowana krajobrazowo, są tu porośnięte lasami wzgórza, rozległe plaże i skaliste gór. Do tego owiana ciekawymi legendami. Na wyspie miał umrzeć mityczny Tezeusz, a nimfa Tetyda ukryć swojego syna Achillesa, by uchronić go przed wojną trojańską. Tutaj odkrył go Odyseusz i stąd wyruszył pod Troję, gdzie zginął. Stąd pochodził Neptolemos, syn Achillesa, który odegrał znaczącą rolę w zburzeniu Troi. Nazwa wyspy pochodzi od wielobarwnego marmuru zwanego „skyros”, który już starożytni Rzymianie docenili i wykorzystywali w swoich domach. Stolica wyspy z wąskimi i krętymi uliczkami położona jest na malowniczym stoku wzgórza. Z centralnego placu uliczki rozchodzą się w różnych kierunkach i stają się coraz węższe, dlatego popularnym środkiem transportu jest osiołek. Odkrywając najpiękniejsze zakątki wyspy można wziąć udział w Skros Run. Do wyboru malownicza górska trasa na dystansach: 5,10 lub 21 km.”

– Piotr z Poznania

 

Wycieczka do Grecji z Travel PP to podróż do świata antycznej cywilizacji i bogatej historii, niezwykłych krajobrazów oraz urokliwych białych plaż. Ciekawą opcją może być odwiedzenie nieco mniej obleganych miejsc, jak Skiros, i odkrywanie ich piękna.

Wyjazd do Grecji z Travel PP – odkryj uroki greckich wysp

 

Grecja z pewnością ma wiele do zaoferowania turystom – od monumentalnych zabytków po malownicze wyspy, wyborną kuchnię i tętniące życiem miasta. To kraj o długiej historii i bogatym dziedzictwie, więc odwiedzając go, na każdym kroku napotkamy ślady bogatej przeszłości – arcydzieła architektury, kultury i sztuki. Oprócz zabytków kraj oferuje podróżnikom mnóstwo innych atrakcji, jak wyjątkowo piękne plaże o białym piasku i turkusowych wodach, tradycyjne małe wioski i malownicze krajobrazy. W Grecji jest około 2500 wysp, z czego 165 zamieszkałych, jest zatem co zwiedzać i odkrywać. Jeśli tak jak wytrawny podróżnik Piotr z Poznania chcemy uciec od tłumu turystów, doskonałym pomysłem będzie wyprawa na mało popularną wyspę Skiros. 

Malownicze krajobrazy, tajemnicza historia i Skyros Run

 

Skiros – grecka wyspa w archipelagu Sporadów oblana wodami Morza Egejskiego, o zróżnicowanym krajobrazie, bajecznych plażach i stosunkowo górzystym terenie. To jedno z miej obleganych miejsc w Grecji, co czyni je wymarzonym celem na spokojny urlop, z dala od gwaru i tłumów podróżnych. Wyspa przesiąknięta jest historią, mitami i legendami dodającymi temu cudownemu miejscu uroku i tajemniczości. Stolica Skyros – miasto Chora znajduje się na malowniczym wzgórzu i pełne jest urzekających wąskich i krętych uliczek, które prowadzą do równie urokliwych placów i zaułków. Dla aktywnych turystów atrakcją będzie Skyros Run – coroczny bieg trasami biegnącymi przez plaże, lasy i góry wyspy. Wycieczkę do Grecji z Travel PP oraz odkrywanie uroków tego niezwykłego kraju poleca Piotr z Poznania.