Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Piotr z Poznania / PARK NARODOWY MONTAGNE D'AMBRE

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Strona Główna » Inspiratorzy » Piotr z Poznania / PARK NARODOWY MONTAGNE D'AMBRE

Piotr z Poznania / PARK NARODOWY MONTAGNE D'AMBRE

Od 11 lat jest wierny swojej życiowej dewizie, że praca powinna być miłym przerywnikiem czasu wolnego. Dlatego zarówno pracę, jak i czas wolny wykonuje z pasją i z przyjemnością. Od czasu do czasu stara się zobaczyć i odkryć coś nowego. Ostatni była: Nowa Zelandia, Madagaskar i Chile…

"Montagne d'Ambre - Bursztynowa Góra - Park Narodowy znajduje się około 30 km na południe od Diego Suarez.

Chroni powierzchnię 185 km² ogromnego las tropikalnego z endemiczną fauną i florą, bujną roślinnością, wieloma wodospadami, jeziorami wulkanicznymi i idealnym klimatem. Park zamieszkuje m.in. 25 gatunków ssaków, w tym drapieżna mangusta i fossa oraz 8 rodzajów lemurów. Poza tym lasy te są domem dla 75 gatunków ptaków (35 endemicznych), 60 gadów, takich jak małe kameleony z ogonami, gekony i węże, 35 żab i ponad 40 motyli. Brookesia to najmniejszy kameleon świat. Najlepszy czas na wizytę w parku to okres od września do listopada , gdy wysokie temperatury sprawiają, że zwierzęta są aktywne, więc wzrasta szansa ich zobaczenie. Wodospady stanowią idealne miejsce, aby cieszyć się spokojem lasu i obserwować ich mieszkańców. Bursztynowa Góra jest jedynym parkiem w kraju, który można odwiedzić bez obowiązkowej pomocy przewodnika przyrody.”

– Piotr z Poznania