Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Piotr z Poznania / PARK NARODOWY MONTAGNE D'AMBRE

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Incentive Travel » Inspiratorzy » Piotr z Poznania / PARK NARODOWY MONTAGNE D'AMBRE
Piotr z Poznania / PARK NARODOWY MONTAGNE D'AMBRE

Piotr z Poznania / PARK NARODOWY MONTAGNE D'AMBRE

Od 11 lat jest wierny swojej życiowej dewizie, że praca powinna być miłym przerywnikiem czasu wolnego. Dlatego zarówno pracę, jak i czas wolny wykonuje z pasją i z przyjemnością. Od czasu do czasu stara się zobaczyć i odkryć coś nowego. Ostatni była: Nowa Zelandia, Madagaskar i Chile…

Sprawdź inne wycieczki w naszej ofercie:


"Montagne d'Ambre - Bursztynowa Góra - Park Narodowy znajduje się około 30 km na południe od Diego Suarez.

Chroni powierzchnię 185 km² ogromnego las tropikalnego z endemiczną fauną i florą, bujną roślinnością, wieloma wodospadami, jeziorami wulkanicznymi i idealnym klimatem. Park zamieszkuje m.in. 25 gatunków ssaków, w tym drapieżna mangusta i fossa oraz 8 rodzajów lemurów. Poza tym lasy te są domem dla 75 gatunków ptaków (35 endemicznych), 60 gadów, takich jak małe kameleony z ogonami, gekony i węże, 35 żab i ponad 40 motyli. Brookesia to najmniejszy kameleon świat. Najlepszy czas na wizytę w parku to okres od września do listopada , gdy wysokie temperatury sprawiają, że zwierzęta są aktywne, więc wzrasta szansa ich zobaczenie. Wodospady stanowią idealne miejsce, aby cieszyć się spokojem lasu i obserwować ich mieszkańców. Bursztynowa Góra jest jedynym parkiem w kraju, który można odwiedzić bez obowiązkowej pomocy przewodnika przyrody.”

– Piotr z Poznania

 

Montagne d’Ambre – park narodowy na północy Madagaskaru przyciąga i zachwyca turystów z całego świata. Ten niezwykły dom dla rzadkich gatunków dzikich roślin i zwierząt to jedna z największych atrakcji turystycznych tego kraju.

Wyjazd na Madagaskar z Travel PP – wycieczka do raju

 

Madagaskar to wyspiarski kraj na Oceanie Indyjskim u wybrzeży Afryki i marzenie większości turystów z całego świata. Panuje tutaj tropikalny klimat, a to oznacza cudownie słoneczną pogodę przez cały rok, bujną roślinność i nadzwyczaj różnorodną i egzotyczną faunę, jakiej nie spotkamy nigdzie indziej. Wyjazd na Madagaskar z Travel PP – do krystalicznie czystych plaż i wód, barwnych koralowych raf, jezior i wodospadów, gór i równin, lasów deszczowych i pustyń, czyli nadzwyczajnej różnorodności krajobrazu – zadowoli każdego podróżnika. Fantastyczna tropikalna przyroda i mnóstwo gatunków dzikich zwierząt, jakie można zobaczyć w ich naturalnym środowisku, zachwyciły Piotra z Poznania, uczestnika wyprawy do Montagne d’Ambre. 

 

Bursztynowa Góra – wycieczka na Madagaskar z Travel PP


Narodowy park wyspy – Montagne d’Ambre zwany Bursztynową Górą to jedyne tego typu miejsce na Madagaskarze, gdzie poradzimy sobie bez pomocy przewodnika. Dobrze oznakowane i łatwe do śledzenia trasy, stosunkowo bezpieczny teren i spokojni zwierzęcy mieszkańcy pozwalają na swobodną eksplorację parku i dają możliwość nieograniczonego obserwowania roślin i zwierząt w ich zwyczajnej aktywności. Ten leżący około 30 km na południe od Diego Suarez rezerwat to ponad 185 km² powierzchni i niespotykana różnorodność biologiczna. Zobaczymy tu lemury, mangusty, kolorowe ptaki i barwne motyle, tropikalne płazy i egzotyczne gady oraz niebywale bujną roślinność, ale natrafimy też na obecność ludzi – plemion Sakavala i Antankarana. Do wycieczki na Madagaskar z Travel PP inspiruje Piotr z Poznania.