Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Piotr z Poznania / MIERZEJA KUROŃSKA

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Strona Główna » Inspiratorzy » Piotr z Poznania / MIERZEJA KUROŃSKA

Piotr z Poznania / MIERZEJA KUROŃSKA

Od 11 lat jest wierny swojej życiowej dewizie, że praca powinna być miłym przerywnikiem czasu wolnego. Dlatego zarówno pracę, jak i czas wolny wykonuje z pasją i z przyjemnością. Od czasu do czasu stara się zobaczyć i odkryć coś nowego. Ostatni była: Nowa Zelandia, Madagaskar i Chile…

"Niezwykłe miejsce w połowie należące do Litwy, a w połowie do Rosji.

Wąski prawie 100 km półwysep oddzielający Zalew Kuroński od Morza Bałtyckiego. Można dostać się na niego promem z Kłajpedy lub kursującymi w sezonie łodziami, a od strony lądu tylko przez terytorium Rosji. Dzika przyroda, zabytki architektury, często ludowej, nowoczesne muzea, liczne rzeźby np. na „Górze Czarownic”, liczne pamiątki po będących pod urokiem miejsca artystach i pisarzach. Ogromne ruchome wydmy (podobno największe w Europie), cisza, szum morza, bardzo czyste tereny (70% terenu zajmują lasy), osady rybackie – Juodkrantė i Nida oraz świeże ryby. Mierzeje można zwiedzić na rowerze. Tuż przy linii brzegowej, w lesie jest ścieżka rowerowa. Od 2000 r. mierzeja znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.”

– Piotr z Poznania