Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Piotr z Poznania / MIERZEJA KUROŃSKA

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Incentive Travel » Inspiratorzy » Piotr z Poznania / MIERZEJA KUROŃSKA
Piotr z Poznania / MIERZEJA KUROŃSKA

Piotr z Poznania / MIERZEJA KUROŃSKA

Od 11 lat jest wierny swojej życiowej dewizie, że praca powinna być miłym przerywnikiem czasu wolnego. Dlatego zarówno pracę, jak i czas wolny wykonuje z pasją i z przyjemnością. Od czasu do czasu stara się zobaczyć i odkryć coś nowego. Ostatni była: Nowa Zelandia, Madagaskar i Chile…

Sprawdź inne wycieczki w naszej ofercie:


"Niezwykłe miejsce w połowie należące do Litwy, a w połowie do Rosji.

Wąski prawie 100 km półwysep oddzielający Zalew Kuroński od Morza Bałtyckiego. Można dostać się na niego promem z Kłajpedy lub kursującymi w sezonie łodziami, a od strony lądu tylko przez terytorium Rosji. Dzika przyroda, zabytki architektury, często ludowej, nowoczesne muzea, liczne rzeźby np. na „Górze Czarownic”, liczne pamiątki po będących pod urokiem miejsca artystach i pisarzach. Ogromne ruchome wydmy (podobno największe w Europie), cisza, szum morza, bardzo czyste tereny (70% terenu zajmują lasy), osady rybackie – Juodkrantė i Nida oraz świeże ryby. Mierzeje można zwiedzić na rowerze. Tuż przy linii brzegowej, w lesie jest ścieżka rowerowa. Od 2000 r. mierzeja znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.”

– Piotr z Poznania

 

Mierzeja Kurońska – unikatowy półwysep należący częściowo do Litwy, a w połowie do Rosji, zachwyca swoją dzikością, naturalnością i niezwykłym pięknem. Wyjazd do Litwy z Travel PP to możliwość odwiedzenia tego unikatowego miejsca.

 

Wycieczka do Litwy z Travel PP – Mierzeja Kurońska 

 

Piękne plaże i szum fal, malownicze krajobrazy, ruchome wydmy i sosnowe lasy – wyjazd do Litwy z Travel PP zabierze nas do czarującego nadmorskiego świata – prawdziwej przyrodniczej perełki oddzielającej Zalew Kuroński od Morza Bałtyckiego. Ten pełen atrakcji 98-kilometrowy półwysep wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO to doskonała propozycja dla miłośników nadmorskich klimatów. Lokalnych atrakcji tu nie brakuje – są osady rybackie, latarnie czy ruchome wydmy, muzea, skanseny i punkty widokowe. Ale i ścieżki rowerowe oraz plaże, którymi można wędrować po horyzont, występują tu równie często. To wspaniałe miejsce, które na swoją kolejną unikatową wyprawę wybrał Piotr z Poznania. Jest to doskonała propozycja zarówno na aktywną turystykę, przyrodniczą eskapadę, samotny regenerujący urlop, jak i rodzinny wypad.

Góra Czarownic, osady rybackie i piaszczyste plaże

 

Mierzeja Kurońska to szereg atrakcji turystycznych począwszy od samego sposobu przedostania się do tego cudownego miejsca – promem z Kłajpedy na Litwie bądź łódkami, a drogą lądową jedynie przez z terytorium Rosji. Największą popularnością turystów cieszą się lokalne społeczności rybackie – Juodkrante, Preila, Pervalka i Nida rozciągnięte niemal na całej litewskiej części mierzei oraz słynna Góra Czarownic otoczona rzeźbami stworów z litewskich legend i baśni. W wielu miejscach skosztujemy świeżo złowionych ryb, kupimy ręcznie wyrabiane pamiątki i wyroby rzemieślnicze, obejrzymy zabytki i skorzystamy z ciągnących się niemal wzdłuż całego wybrzeża ścieżek rowerowychWycieczkę na Litwę z Travel PP i odwiedzenie Mierzei Kurońskiej poleca miłośnik wyjątkowych miejsc – Piotr z Poznania.