Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Ola Zyciewturkusie.pl / NOWY JORK

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Strona Główna » Inspiratorzy » Ola Zyciewturkusie.pl / NOWY JORK

Ola Zyciewturkusie.pl / NOWY JORK

Na co dzień studentka medycyny, o podróżniczym sercu i artystycznej duszy. Mocno tkwi w przekonaniu, że z odpowiednią dozą determinacji, wysiłku i szaleństwa można spełnić każde nierealne marzenie. Podróżuje aktywnie, najchętniej z plecakiem albo sakwami przy rowerze. Obowiązkowo z aparatem u boku. Celem „Życia w turkusie” jest inspirowanie innych do okrywania świata, tego dalekiego, jak i lokalnego. Ważne, aby zawsze poznawać go z uwagą i otwartością oraz umieć docenić złapaną chwilę!

"Przed wyjazdem do Nowego Jorku marzyłam o pikniku na trawie w Central Parku albo zdjęciu ze Statuą Wolności, aby tak jak miliony innych turystów uwiecznić to, że naprawdę tam byłam.

Ale Nowy Jork to nie słynne wieżowce, mosty i żółte taksówki. To dreszcze przepływające po karku, kiedy stoisz w centrum Union Square i czujesz, że rytm tego wielkiego miasta, które przyjmuje każdego takim jakim jest i oferuje mu nieskończoną liczbę atrakcji i możliwości, przenika do twojego wnętrza. Od tej pory już zawsze utożsamisz się z tym miejscem, stajesz się na swój sposób nowojorczykiem.
Nowy Jork szybko zatem przestaje być planem ze znanych filmów czy obrazem z licznych fototapet. Zaczyna być mozaiką stworzoną z zawsze pomocnych i uśmiechniętych ludzi, którzy choć tak różnorodni potrafią się nawzajem szanować i być otwarci na inność wokół, nieznanych smaków ulicznych garkuchni pochodzących z najdalszych zakątków globu, miejskiej sztuki, potrafiącej zaskoczyć wielością swoich oblicz i inwencji, miliardów świateł hipnotyzujących kolejnych wjeżdżających na taras w Empire State Building czy architekturą, w której miesza się dostojność lat 30-stych i surowy industrializm.
„W Nowym Jorku jest wszystko”- to najbardziej dosłowny i prawdziwy opis Wielkiego Jabłka. I dla doświadczenia „tego wszystkiego” zawsze chętnie tam powrócę.”

 – Ola Zyciewturkusie.pl