Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Natalia Stochaj / MAURITIUS

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Strona Główna » Inspiratorzy » Natalia Stochaj / MAURITIUS

Natalia Stochaj / MAURITIUS

Prywatnie i zawodowo związana z podróżowaniem, mieszkała i pracował w Afryce, Berlinie… w wolnym czasie, także zawodowo zajmuje się kotami https://magnus-koty.eu

"Naturalnie piękna i wulkaniczna wyspa na Oceanie Indyjskim.

Znana z tropikalnej roślinności, plantacji trzciny cukrowej, cudownych zatoczek, jezior i wodospadów, gór, nadmorskich klifów, białych plaż i egzotycznej mieszanki kulturowej. Zapierające dech plaże w okolicach Troux Aux Biches i kurorty Pointe Aux Piments, Grand Baie, Palmar, Mahebourg, Balaclave kuszące swoimi rajskimi plażami i niebieską wodą. Również miłośnicy sportów wodnych, windsurfingu, czy też kitesurfingu znajdą tu idealne warunki. Będąc już na wyspie warto ruszyć herbacianym szlakiem, odwiedzić Park Narodowy Przełomu Czarnej Rzeki lub ogród botaniczny w Pamplemousses. Bajkowe widoki znajdziemy również na półwyspie Le Morne Brabant, który został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Mauritius jest najbardziej zaludnionym krajem w Afryce. Jego narodowe zwierzę to wymarły w XVII wieku ptak dodo, który występował jedynie na wyspie. To również jedyne miejsce na świecie gdzie łagodnie spadający piasek w głąb oceanu oraz odpowiednie załamanie światła, tworzy iluzję „podwodnego wodospadu”. W południowo-zachodniej części wyspy znajduje się Ziemia Siedmiu Kolorów, czyli tereny pochodzenia wulkanicznego barwiące się siedmioma różnymi kolorami – czerwonym, brązowym, fioletowym, zielonym, niebieskim, purpurowym i żółtym… prawdziwie magiczne i wyjątkowe miejsce.”

– Natalia Stochaj