Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Natalia Stochaj / MAURITIUS

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Incentive Travel » Inspiratorzy » Natalia Stochaj / MAURITIUS

"Naturalnie piękna i wulkaniczna wyspa na Oceanie Indyjskim.

Znana z tropikalnej roślinności, plantacji trzciny cukrowej, cudownych zatoczek, jezior i wodospadów, gór, nadmorskich klifów, białych plaż i egzotycznej mieszanki kulturowej. Zapierające dech plaże w okolicach Troux Aux Biches i kurorty Pointe Aux Piments, Grand Baie, Palmar, Mahebourg, Balaclave kuszące swoimi rajskimi plażami i niebieską wodą. Również miłośnicy sportów wodnych, windsurfingu, czy też kitesurfingu znajdą tu idealne warunki. Będąc już na wyspie warto ruszyć herbacianym szlakiem, odwiedzić Park Narodowy Przełomu Czarnej Rzeki lub ogród botaniczny w Pamplemousses. Bajkowe widoki znajdziemy również na półwyspie Le Morne Brabant, który został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Mauritius jest najbardziej zaludnionym krajem w Afryce. Jego narodowe zwierzę to wymarły w XVII wieku ptak dodo, który występował jedynie na wyspie. To również jedyne miejsce na świecie gdzie łagodnie spadający piasek w głąb oceanu oraz odpowiednie załamanie światła, tworzy iluzję „podwodnego wodospadu”. W południowo-zachodniej części wyspy znajduje się Ziemia Siedmiu Kolorów, czyli tereny pochodzenia wulkanicznego barwiące się siedmioma różnymi kolorami – czerwonym, brązowym, fioletowym, zielonym, niebieskim, purpurowym i żółtym… prawdziwie magiczne i wyjątkowe miejsce.”

– Natalia Stochaj

 

Wycieczka na Mauritius z Travel PP ma znamiona prawdziwie rajskiej wyprawy. I nic w tym dziwnego, bo na wyspie zachwyca wszystko – od krystalicznie czystej wody i plaż po najwytrawniejsze cuda, jakie stworzyła natura.

Wyjazd na Mauritius z Travel PP – bajkowe widoki i anielskie plaże 

 

Mauritius – wyspiarskie państwo na Oceanie Indyjskim położone około 900 km na wschód od Madagaskaru – jest miejscem, w którym nie tylko można prawdziwie wypocząć, ale i nasycić oczy widokami rodem z najpiękniejszych katalogów. Białe piaski plaż, egzotyczna roślinność, urwiste klify, wodospady, jeziora, parki krajobrazowe i nadzwyczajne miejsca, o jakich wielu nawet nie śniło – to codzienność tej wyspy. Tutaj spotyka się wiele kultur – hinduska, chińska, afrykańska i europejska, a ich wpływy dostrzec można w sztuce, muzyce i gastronomii. Park Narodowy Przełomu Czarnej Rzeki i ogród botaniczny w Pamplemousses, w których można podziwiać wspaniałą tropikalną florę, to tylko jedne z licznych atrakcji tego kraju.

Urlop spędzony w raju – wycieczka na Mauritius z Travel PP


Wyjazd na Mauritius z Travel PP to gwarancja udanego urlopu i wypoczynku. W dzień temperatura nie spada tu poniżej 25°C, a w nocy 20°C, ciepły ocean sprzyja aktywnym sposobom na spędzanie czasu, a okolica zaprasza na wędrówki malowniczymi szlakami Parku Narodowego Przełomu Czarnej Rzeki, trasami pielgrzymów na górę Le Morne Brabant, szerokimi piaszczystymi plażami tropikalnymi, alejkami geoparku Chamarel i ogrodu botanicznego w Pamplemousses oraz mnóstwem równie ciekawych miejsc. Uroki tej niezwykłej wyspy pośrodku Oceanu Indyjskiego urzekły podróżniczkę Natalię Stochaj, podobnie jak tysiące najbardziej wymagających turystów z całego świata.