Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Monika Polkowska / TENERYFA

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Incentive Travel » Inspiratorzy » Monika Polkowska / TENERYFA
Monika Polkowska / TENERYFA

Monika Polkowska / TENERYFA

Z wykształcenia psycholog. Całym sercem kocha sport, podróże i swojego męża, który dzieli z nią pasje sportowe. Już za niecałe 5 miesięcy, w swoje okrągłe urodziny, uczestniczka pełnego IRONMAN’a w Australii. Na co dzień wraz z mężem prowadzi firmę i intensywnie trenuje. Wolne chwile wykorzystuje na podróże. Razem odwiedzili już wszystkie kontynenty oprócz Antarktydy.

Sprawdź inne wycieczki w naszej ofercie:


"Mam tą przyjemność łączenia dwóch pasji: sportu i poznawania ciekawych miejsc :-) Będąc czwarty dzień na Teneryfie, jeszcze nie widziałam przyhotelowej plaży, ani promenady. Nie byłam też na shoppingu. Ale jechałam busem z rowerem na kolanach. Zrobiłam chyba swój najdłuższy rowerowy podjazd...

Tylko pod górę 21 km, 1500 m przewyższenia. Po drodze napotkałam najpiękniejsze miejsca, które na zawsze zostaną w mojej pamięci. Próba zatrzymania się na pstryknięcie fotki, a potem ruszanie pod górę, nie byłoby najlepszym pomysłem. Jechałam serpentynami o nachyleniu 16%, a widoki zapierały mi dech w piersiach z mocą x100.
Kiedy człowiek wjeżdża rowerem wysoko ponad chmury i jest sam ze swoimi myślami i zapierającymi dech widokami, a ciszę zakłóca tylko przyśpieszony oddech i szum kół… Kiedy turyści przejeżdżający busem otwierają okno i klaszczą z uznaniem, wtedy można być z siebie bardzo dumnym. Wjechałaś tutaj rowerem! Chapeau bas!
A na dodatek pływałam na najpiękniej położonym basenie, pod słońcem Teneryfy.”

– Monika Polkowska

Więcej na blogu TPP „Teneryfa z trochę innej strony”

Marzy Ci się odpoczynek w ciepłych krajach? Wycieczka na Teneryfę z Travel PP to propozycja zarówno dla miłośników plażowania, jak i wielbicieli aktywnego wypoczynku.

Teneryfa – największe atrakcje turystyczne

Teneryfa to należąca do Hiszpanii wyspa położona na Oceanie Atlantyckim. Jest ona częścią Wysp Kanaryjskich. Znajdują się na niej dwa obiekty wpisane na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Pierwszym z nich jest Park Narodowy Teide, największy tego typu obiekt na Wyspach Kanaryjskich. Jest to park wyjątkowy, gdyż w jego centrum znajduje się wulkan o wysokości ok. 3718 metrów. Teide to bez wątpienia jedna z największych atrakcji całej Teneryfy, którą koniecznie trzeba zobaczyć. Drugi obiekt wpisany na Listę UNESCO to zabytkowe miasto La Laguna, gdzie znajdują się m.in. Katedra w San Cristóbal de La Laguna, Casa Lercaro czy kompleks klasztorny Convento de Santa Clara de Asís. Ze względu na występowanie kilku stref klimatycznych i typów krajobrazów Teneryfa bywa nazywana „kontynentem w miniaturze”.

Czym zachwyca Teneryfa?

Monika Polkowska wybrała się na wycieczkę na Teneryfę z Travel PP, by zwiedzać wyspę na rowerze. Podróżniczka potwierdza, że nie jest to najłatwiejsza trasa, jednak wspaniałe widoki są tego warte. Jeśli nie lubisz spędzać czasu aktywnie, Teneryfa to także miejsce, które pozwala odpocząć – znajdziesz tu piaszczyste plaże i krystalicznie czystą wodę. Najlepsze lokalizacje to Playa de las Américas, Playa de Las Teresitas, Playa del Duque, Playa Jardín, Playa de Benijo i Playa de la Tejita.