Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Monika Polkowska / TENERYFA

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Strona Główna » Inspiratorzy » Monika Polkowska / TENERYFA

Monika Polkowska / TENERYFA

Z wykształcenia psycholog. Całym sercem kocha sport, podróże i swojego męża, który dzieli z nią pasje sportowe. Już za niecałe 5 miesięcy, w swoje okrągłe urodziny, uczestniczka pełnego IRONMAN’a w Australii. Na co dzień wraz z mężem prowadzi firmę i intensywnie trenuje. Wolne chwile wykorzystuje na podróże. Razem odwiedzili już wszystkie kontynenty oprócz Antarktydy.

"Mam tą przyjemność łączenia dwóch pasji: sportu i poznawania ciekawych miejsc :-) Będąc czwarty dzień na Teneryfie, jeszcze nie widziałam przyhotelowej plaży, ani promenady. Nie byłam też na shoppingu. Ale jechałam busem z rowerem na kolanach. Zrobiłam chyba swój najdłuższy rowerowy podjazd...

Tylko pod górę 21 km, 1500 m przewyższenia. Po drodze napotkałam najpiękniejsze miejsca, które na zawsze zostaną w mojej pamięci. Próba zatrzymania się na pstryknięcie fotki, a potem ruszanie pod górę, nie byłoby najlepszym pomysłem. Jechałam serpentynami o nachyleniu 16%, a widoki zapierały mi dech w piersiach z mocą x100.
Kiedy człowiek wjeżdża rowerem wysoko ponad chmury i jest sam ze swoimi myślami i zapierającymi dech widokami, a ciszę zakłóca tylko przyśpieszony oddech i szum kół… Kiedy turyści przejeżdżający busem otwierają okno i klaszczą z uznaniem, wtedy można być z siebie bardzo dumnym. Wjechałaś tutaj rowerem! Chapeau bas!
A na dodatek pływałam na najpiękniej położonym basenie, pod słońcem Teneryfy.”

– Monika Polkowska

Więcej na blogu TPP „Teneryfa z trochę innej strony”