Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

 • Monika Polkowska / TEL AWIW

  Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Incentive Travel » Inspiratorzy » Monika Polkowska / TEL AWIW
Monika Polkowska / TEL AWIW

Monika Polkowska / TEL AWIW

Z wykształcenia psycholog. Całym sercem kocha sport, podróże i swojego męża, który dzieli z nią pasje sportowe. Już za chwilę, w swoje okrągłe urodziny, uczestniczka pełnego IRONMAN’a w Australii. Na co dzień wraz z mężem prowadzi firmę i intensywnie trenuje. Wolne chwile wykorzystuje na podróże. Razem odwiedzili już wszystkie kontynenty oprócz Antarktydy.

Sprawdź inne wycieczki w naszej ofercie:


"Tel Awiw to jedno z najmłodszych miast Izraela. Wybrzeże z ekskluzywnymi hotelami i restauracjami z daleka wygląda jak Miami.

Za międzynarodowy styl budynków Unesco ogłosiło miasto Światowym Dziedzictwem Ludzkości. Nazywany „białym miastem” ze względu na ich kolor. Marinę z najstarszym na świecie portem w Jafie łączy pięciokilometrowa promenada. Po zachodzie słońca zamienia się ona w ścieżkę dla biegaczy… zresztą udział w The Tel Aviv Samsung Marathon był jednym z powodów wyboru tego wyjątkowego kierunku. Po raz kolejny udało mi się połączyć dwie pasje – sport i podróże”

– Monika Polkowska

 

Tel Awiw to najbardziej rozrywkowe miasto Izraela, znacząco różniące się od Jerozolimy. Co warto zobaczyć podczas wycieczki do Tel Awiwu? Sprawdzamy!

Co warto zobaczyć w Tel Awiwie?

Tel Awiw to drugie co do wielkości miasto Izraela, które założono w 1909 roku na peryferiach portu morskiego Jafa (jego oficjalna nazwa to zresztą Tel Awiw-Jafa). Wyjazd do Izraela z Travel PP to gratka dla miłośników architektury – zespół miejski Białego Miasta Tel Awiwu został wpisany na Listę światowego dziedzictwa UNESCO jako największe skupisko modernistycznych budynków na całym świecie. Jakich atrakcji nie można pominąć podczas wycieczki do Tel Awiwu? Koniecznie odwiedź:

 • Muzeum Palmach – poświęcone historii żydowskich oddziałów wojskowych Palmach oraz ich wkładu w tworzenie niepodległego Państwa Izrael;
 • Muzeum Sztuki w Tel Awiwie – w budynku można podziwiać sztukę klasyczną i współczesną, szczególnie izraelską; znajdują się tu także dzieła Pabla Picassa, Claude’a Moneta, Augusta Renoira, Paula Cézanne’a, Henri Matisse’a czy Marca Chagalla;
 • Sarona Market – największy zamknięty rynek kulinarny w Izraelu;
 • Jaffa Flea Market – pchli targ, na którym można znaleźć prawdziwe skarby;
  • Muzeum Narodu Żydowskiego Bet ha-Tefucot – instytucja kulturalna prezentująca historię żydowskiej diaspory;
 • Plac Rabina – plac zlokalizowany na osiedlu Centrum Tel Awiwu, którego nazwa nawiązuje do nazwiska zamordowanego premiera Icchaka Rabina;
 • Dom Ben Guriona – muzeum znajdujące się w domu pierwszego premiera Izraela.

Czym zachwyca Tel Awiw?

Monika Polkowska, która wybrała się na wycieczkę do Izraela z Travel PP, porównała Tel Awiw do amerykańskiego Miami. Podróżniczka wzięła też udział w Tel Aviv Marathon, który odbywa się tam co roku w lutym. Monika Polkowska poleca również spacer promenadą łączącą Tel Awiw z Jafą, która po zachodzie słońca staje się ścieżką dla biegaczy.