Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Monika Polkowska / RUGIA

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Incentive Travel » Inspiratorzy » Monika Polkowska / RUGIA
Monika Polkowska / RUGIA

Monika Polkowska / RUGIA

Z wykształcenia psycholog. Całym sercem kocha sport, podróże i swojego męża, który dzieli z nią pasje sportowe. W tym roku dwukrotnie ukończyła pełnego IRONMAN’a w Australii i we Włoszech. Na co dzień wraz z mężem prowadzi firmę i intensywnie trenuje. Wolne chwile wykorzystuje na podróże. Razem odwiedzili już wszystkie kontynenty oprócz Antarktydy.

Sprawdź inne wycieczki w naszej ofercie:


"Dla aktywnych, wycieczka rowerowa po największej wyspie Niemiec.

Wyznaczonymi trasami rowerowymi Rügen Rundweg prowadzącymi głównie wzdłuż płaskich ścieżek, czasami nieutwardzonych pól i lasów. Całkowita długość szlaku 275 km, który można podzielić na etapy, to gwarancja różnorodności krajobrazów i atrakcji po drodze. W zamian otrzymujemy panoramiczne widoki na morze, piaszczyste plaże, kredowe klify, wioski rybackie i sosnowe lasy, parki narodowe, dawne kurorty i pałace oraz piękną architekturę mijanych miasteczek.”

– Monika Polkowska

 

Chcesz odpocząć nad Bałtykiem? Wybierz się na niemiecką Rugię – wyspę, która zachwyca pięknymi widokami, atrakcyjnymi ścieżkami rowerowymi i niezwykłym klimatem!

Co warto zobaczyć na Rugii?

Rugia to największa wyspa Niemiec i Pomorza zlokalizowana w południowo-zachodniej części Morza Bałtyckiego. Jej najpopularniejsze miasta to Sassnitz, Binz, Stralsund, Vitt, Putbus i Bergen auf Rügen. Co warto zobaczyć podczas wycieczki do Niemiec z Travel PP? Na Twojej liście zdecydowanie muszą się znaleźć:

    • Oldtimer Museum Rügen – muzeum samochodów i kolei o powierzchni 10 000 m2;
    • Baumwipfelpfad Rügen – niezwykły punkt widokowy w koronach drzew;
  • Zamek Myśliwski w Granitz – jego największą atrakcją jest wieża widokowa o wysokości 38 metrów, z której można podziwiać całą Rugię;
  • Jasmundzki Park Narodowy – zlokalizowany na półwyspie Jasmund, jest najmniejszym parkiem narodowym Niemiec (3003 ha);
  • Ozeaneum w Stralsundzie – oceanarium oferujące podwodną podróż po morzach północnych.

Rugia na rowerze

Monika Polkowska wybrała się na wycieczkę do Niemiec z Travel PP w konkretnym celu – podróżniczka chciała aktywnie odpocząć i poszukiwała atrakcyjnych tras rowerowych. Doskonałe trasy dla miłośników jednośladów oferuje niemiecka Rugia, która ma bardzo dobrze rozwiniętą sieć szlaków. Wyspa leży zaledwie 120 km od polskiej granicy, dlatego można się tam wybrać na krótki weekendowy wypad. Długość szlaku Eurovelo 10, który wiedzie wokół Rugii, to 275 km. Najlepiej trzymać się znaków Rügen Rundweg. Po drodze można podziwiać plaże, klify, wioski rybackie, parki narodowe, pałace i lasy.