Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Monika Polkowska / PROWANSJA

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Strona Główna » Inspiratorzy » Monika Polkowska / PROWANSJA

Monika Polkowska / PROWANSJA

Z wykształcenia psycholog. Całym sercem kocha sport, podróże i swojego męża, który dzieli z nią pasje sportowe. W tym roku dwukrotnie ukończyła pełnego IRONMAN’a w Australii i we Włoszech. Na co dzień wraz z mężem prowadzi firmę i intensywnie trenuje. Wolne chwile wykorzystuje na podróże. Razem odwiedzili już wszystkie kontynenty oprócz Antarktydy.

"Prowansja to winnice, Alpy, jeziora, klimatyczne francuskie miasteczka, stare zamki i kościoły.

Jednak to lawenda stanowi jej symbol, a zarazem największą atrakcję tego znanego francuskiego regionu. Kwitnie od początku lipca do końca sierpnia i jest to uzależnione od miejsca oraz jej odmiany. My odwiedziliśmy rozległe i bajecznie fioletowe aż po horyzont Plateau de Valensole. Kwitnące lawendowe dywany przyciągające swoim zapachem i kwiatami tysiące pszczół, motyli i innych owadów. Na lokalnej farmie spróbowaliśmy specjałów i produktów z lawendy m.in. olejek lawendowy, czy pyszny miód lawendowy. Następnie zajrzeliśmy do kameralnego Valensole, urokliwego i sennego miasteczka w okolicy Nicei. Warto zatrzymać się tam chociaż na chwilę by przespacerować się jego wąskimi uliczkami i poczuć tę niezwykła atmosferę.”

– Monika Polkowska