Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Monika Polkowska / PROWANSJA

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Incentive Travel » Inspiratorzy » Monika Polkowska / PROWANSJA
Monika Polkowska / PROWANSJA

Monika Polkowska / PROWANSJA

Z wykształcenia psycholog. Całym sercem kocha sport, podróże i swojego męża, który dzieli z nią pasje sportowe. W tym roku dwukrotnie ukończyła pełnego IRONMAN’a w Australii i we Włoszech. Na co dzień wraz z mężem prowadzi firmę i intensywnie trenuje. Wolne chwile wykorzystuje na podróże. Razem odwiedzili już wszystkie kontynenty oprócz Antarktydy.

Sprawdź inne wycieczki w naszej ofercie:


"Prowansja to winnice, Alpy, jeziora, klimatyczne francuskie miasteczka, stare zamki i kościoły.

Jednak to lawenda stanowi jej symbol, a zarazem największą atrakcję tego znanego francuskiego regionu. Kwitnie od początku lipca do końca sierpnia i jest to uzależnione od miejsca oraz jej odmiany. My odwiedziliśmy rozległe i bajecznie fioletowe aż po horyzont Plateau de Valensole. Kwitnące lawendowe dywany przyciągające swoim zapachem i kwiatami tysiące pszczół, motyli i innych owadów. Na lokalnej farmie spróbowaliśmy specjałów i produktów z lawendy m.in. olejek lawendowy, czy pyszny miód lawendowy. Następnie zajrzeliśmy do kameralnego Valensole, urokliwego i sennego miasteczka w okolicy Nicei. Warto zatrzymać się tam chociaż na chwilę by przespacerować się jego wąskimi uliczkami i poczuć tę niezwykła atmosferę.”

– Monika Polkowska

Prowansja to morza lawendy, wyśmienita kuchnia i wspaniałe wino. Jeśli szukasz ucieczki od szarej codzienności, wybierz się na wycieczkę do malowniczej Prowansji!

Co warto zobaczyć w Prowansji?

Prowansja jest francuską krainą historyczną, która znajduje się w południowo-wschodniej części kraju. Jej najpopularniejsze miasta to Marsylia, Tulon, Cannes, Nicea, Aix, Awinion i Antibes. Jeśli wybierasz się na wycieczkę do Francji z Travel PP, koniecznie odwiedź Prowansję i jej najwspanialsze atrakcje! Są to m.in.:

  • Pałac Papieski w Awinionie – dawna rezydencja papieży z czasów, gdy Awinion pełnił funkcję Stolicy Apostolskiej;
  • Opactwo Senanque – jedno z najpopularniejszych miejsc we Francji, słynące z lawendowych pól i zabytkowych budowli;
  • Bazylika Notre Dame de la Garde w Marsylii – neobizantyjski kościół leżący na wzgórzu La Garde, popularne miejsce pielgrzymek;
  • Pałac Longchamp w Marsylii – XIX-wieczny budynek uznawany za najpiękniejszy w całej Marsylii;
  • The Provençal Colorado – Francuzi też mają swoje Kolorado, a znajduje się ono w Rustrel.

Czym zachwyca Prowansja?

Monika Polkowska wybrała się na wyjazd do Prowansji z Travel PP, by odkryć najwspanialsze atrakcje tego regionu. Podróżniczka zachwyciła się tamtejszymi winnicami, klimatycznymi miasteczkami i prowansalskimi zabytkami. Jej serce skradła jednak lawenda – symbol Prowansji, który kwitnie w okresie wakacyjnym. Pola lawendy nie tylko pięknie pachną, lecz również wspaniale wyglądają na zdjęciach z podróży. W Prowansji można też spróbować lawendowych przysmaków takich jak słynny miód lawendowy. Prowansja to doskonałe miejsce na odpoczynek i ucieczkę od zgiełku miasta.