Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Monika Polkowska / JEROZOLIMA

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Incentive Travel » Inspiratorzy » Monika Polkowska / JEROZOLIMA
Monika Polkowska / JEROZOLIMA

Monika Polkowska / JEROZOLIMA

Z wykształcenia psycholog. Całym sercem kocha sport, podróże i swojego męża, który dzieli z nią pasje sportowe. Już za chwilę, w swoje okrągłe urodziny, uczestniczka pełnego IRONMAN’a w Australii. Na co dzień wraz z mężem prowadzi firmę i intensywnie trenuje. Wolne chwile wykorzystuje na podróże. Razem odwiedzili już wszystkie kontynenty oprócz Antarktydy.

Sprawdź inne wycieczki w naszej ofercie:


"Jerozolima to święte miejsce dla milionów ludzi. W jednym mieście znajdują się miejsca kultu i zabytki trzech religii: judaizmu, chrześcijaństwa i islamu.

Kopuła na Skale, meczet Al-Aksa, Ściana Płaczu, Droga Krzyżowa na Starym Mieście, Bazylika Grobu Pańskiego, starożytne ulice i całe mnóstwo muzeów. Nastawiając się na aktywne zwiedzanie i spędzenie czasu, całe miasto można poznać przechodząc je wzdłuż i wszerz.”

– Monika Polkowska

 

Jerozolima łączy trzy religie: chrześcijaństwo, judaizm i islam. Znajdują się tu słynne zabytki religijne, takie jak Ściana Płaczu, Kopuła na Skale czy Bazylika Grobu Pańskiego.

Jerozolima – największe atrakcje turystyczne

Podczas wyjazdu do Izraela z Travel PP koniecznie zobacz najważniejsze zabytki, które ściągają wyznawców trzech największych religii świata. Zaliczane są do nich przede wszystkim:

  • Kopuła na Skale – jedno z najważniejszych miejsc islamu, zbudowane ok. 691 roku;
  • Meczet Al-Aksa – trzecie najświętsze miejsce islamu po Mekce i Medynie;
  • Ściana Płaczu(Mur Zachodni) – najświętsze miejsce judaizmu, prawdopodobnie pozostałość po Świątyni Jerozolimskiej;
    • Droga Krzyżowa na Starym Mieście (Via Dolorosa) – droga wiodąca od medresy Omara do bazyliki Grobu Świętego, którą miał przemierzyć Jezus;
  • Bazylika Grobu Pańskiego – najważniejsza świątynia chrześcijańska położona w domniemanym miejscu męki, ukrzyżowania, złożenia do grobu i zmartwychwstania Jezusa;
  • Jad Waszem – instytut poświęcony ofiarom Holocaustu.

Czym zachwyca Jerozolima?

Na wycieczkę do Izraela z Travel PP zdecydowała się Monika Polkowska. Podróżniczka odwiedziła najważniejsze miejsca kultu religijnego, a także znalazła czas na zwiedzanie starożytnych ulic i popularnych muzeów. Jerozolima to nie tylko najsłynniejsze atrakcje religijne, lecz także miejsce, które każdy może odkrywać samodzielnie. Izrael zachwyca wspaniałą kuchnią, słoneczną pogodą i wyjątkowymi krajobrazami. Wybierz się na wyjazd do Izraela z Travel PP i odkryj to niezwykłe miasto po swojemu!