Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Monika Polkowska / GIBRALTAR

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Strona Główna » Inspiratorzy » Monika Polkowska / GIBRALTAR

Monika Polkowska / GIBRALTAR

Z wykształcenia psycholog. Całym sercem kocha sport, podróże i swojego męża, który dzieli z nią pasje sportowe. W tym roku dwukrotnie ukończyła pełnego IRONMAN’a w Australii i we Włoszech. Na co dzień wraz z mężem prowadzi firmę i intensywnie trenuje. Wolne chwile wykorzystuje na podróże. Razem odwiedzili już wszystkie kontynenty oprócz Antarktydy.

"Z czym kojarzy się Wam Gibraltar? Kawałkiem brytyjskiego terytorium na południu Hiszpanii, widokiem ze skały Gibraltarskiej z sympatycznymi i wolno żyjącymi magotami gibraltarskimi w tle...

To z całą pewnością koniec Europy i miejsce, które w przeszłości było świadkiem wielu potyczek wojennych. Ze szczytu słynnej skały i Upper Rock Nature Reserve rozciąga się przepiękny widok na cały Giblartar oraz zatokę i cumujące w niej statki. Nieodłączne atrybuty skały to wspomniane małpy. Przyjęło się, że dopóki one tam będą, dopóty Gibraltar będzie istniał. Ze szczytu można zejść do Europa Point, gdzie znajduje się czerwona latarnia morska, meczet i żydowski cmentarz, ponieważ miejsce to jest mieszaniną wielu kultur i religii. Jest tam również pomnik Władysława Sikorskiego, który zginął w 1943 r., w niewyjaśnionej do tej pory gibraltarskiej katastrofie lotniczej. Cały Gibraltar zajmuje powierzchnię blisko 7 km2. Znajdujące się  tam dwa porty Ocean i Queensway, które odgradza pas startowy lotniska, przez który można przejść. To również  Jaskinia Świętego Michała i Jaskinia Gorhama z najstarszym odkryciem siedliska neandertalczyków w Europie. Centrum i wizytówką miasta jest Plac Casemates z mnóstwem barów i restauracji.

Miejsce to obowiązkowy punkt podczas wizyty na południu Półwyspu Iberyjskiego.”

– Monika Polkowska