Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Monika Polkowska / ETNA

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Strona Główna » Inspiratorzy » Monika Polkowska / ETNA

Monika Polkowska / ETNA

Z wykształcenia psycholog. Całym sercem kocha sport, podróże i swojego męża, który dzieli z nią pasje sportowe. Przez ostatnie dwa lata czterokrotnie ukończyła zawody na dystansie pełnego IRONMANA w: Australii, Włoszech, Arizonie, oraz w Norseman Xtreme Triathlon w Norwegii – uważany za jedną z najtrudniejszych imprez triathlonowych na naszej planecie. Na co dzień wraz z mężem prowadzi firmę i intensywnie trenuje. Wolne chwile wykorzystuje na podróże. Razem odwiedzili już wszystkie kontynenty oprócz Antarktydy.

"Jej wysokość Etna to najpopularniejsza atrakcja Sycylii.

Najwyższy i największy stożek wulkaniczny w Europie oraz najbardziej aktywny wulkan na świecie (ok. 250 erupcji) i na dodatek z 500-tysięczną historią w tle. Przez Arabów nazywana „górą gór”, a przez poetów „filarem podtrzymującym niebo”. Ze względu na geologiczne znaczenie dla naszej planety została wpisana na listę UNESCO. Jej przecudowny widok towarzyszył nam nieustannie w czasie naszej sycylijskiej przygody, bowiem przy dobrej pogodzie wulkan jest widoczny nawet z odległości 100 kilometrów. Warto wejść bądź wjechać kolejką na górę dla jego księżycowych krajobrazów. Chociaż równie doskonałym pomysłem jest objechanie wulkanu z przystankami w małych i klimatycznych miasteczkach, takich jak: Zafferana Etnea, Sant’ Alfio, Linguaglossa, czy Castilione di Sicilia, które rozsiane są na jej zboczach. Całości dopełniają pogoni i bardzo gościnni Sycylijczycy”

– Monika Polkowska