Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Monika Polkowska / ETNA

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Incentive Travel » Inspiratorzy » Monika Polkowska / ETNA
Monika Polkowska / ETNA

Monika Polkowska / ETNA

Z wykształcenia psycholog. Całym sercem kocha sport, podróże i swojego męża, który dzieli z nią pasje sportowe. Przez ostatnie dwa lata czterokrotnie ukończyła zawody na dystansie pełnego IRONMANA w: Australii, Włoszech, Arizonie, oraz w Norseman Xtreme Triathlon w Norwegii – uważany za jedną z najtrudniejszych imprez triathlonowych na naszej planecie. Na co dzień wraz z mężem prowadzi firmę i intensywnie trenuje. Wolne chwile wykorzystuje na podróże. Razem odwiedzili już wszystkie kontynenty oprócz Antarktydy.

Sprawdź inne wycieczki w naszej ofercie:


"Jej wysokość Etna to najpopularniejsza atrakcja Sycylii.

Najwyższy i największy stożek wulkaniczny w Europie oraz najbardziej aktywny wulkan na świecie (ok. 250 erupcji) i na dodatek z 500-tysięczną historią w tle. Przez Arabów nazywana „górą gór”, a przez poetów „filarem podtrzymującym niebo”. Ze względu na geologiczne znaczenie dla naszej planety została wpisana na listę UNESCO. Jej przecudowny widok towarzyszył nam nieustannie w czasie naszej sycylijskiej przygody, bowiem przy dobrej pogodzie wulkan jest widoczny nawet z odległości 100 kilometrów. Warto wejść bądź wjechać kolejką na górę dla jego księżycowych krajobrazów. Chociaż równie doskonałym pomysłem jest objechanie wulkanu z przystankami w małych i klimatycznych miasteczkach, takich jak: Zafferana Etnea, Sant’ Alfio, Linguaglossa, czy Castilione di Sicilia, które rozsiane są na jej zboczach. Całości dopełniają pogoni i bardzo gościnni Sycylijczycy”

Monika Polkowska

 

Sycylia to nie tylko piaszczyste plaże, zachwycające zabytki i słoneczna pogoda przez cały rok. To także Etna, czyli największy i najbardziej aktywny wulkan świata.

Etna – najbardziej aktywny wulkan na świecie

Monika Polkowska, która wybrała się na wyjazd do Włoch z Travel PP, za cel swojej podróży obrała Etnę, jeden z najsłynniejszych wulkanów na świecie. Ta największa sycylijska atrakcja jest również najbardziej aktywnym ze wszystkich wulkanów – ostatnia erupcja miała miejsce niedawno, bo w maju 2023 roku. Od początku jego istnienia (Etna zaczęła powstawać ok. 500 000 lat temu) doszło do blisko 250 erupcji. Etna zajmuje powierzchnię ok. 1250 km2, a jej wysokość to ok. 3357 m n.p.m. – warto jednak zauważyć, że parametry te są zmienne. Monika Polkowska poleca wjechać kolejką linową na wulkan, by podziwiać jego księżycowe krajobrazy.

Co warto zobaczyć w okolicach Etny?

Wycieczka na Sycylię z Travel PP to okazja, by zobaczyć najsłynniejszy wulkan świata oraz odkryć piękno Sycylii. Okoliczne miejscowości, które szczególnie poleca Monika Polkowska, to Zafferana Etnea, Sant’Alfio, Linguaglossa i Castiglione di Sicilia. W każdym z tych miejsc można zobaczyć Etnę z nieco innej perspektywy, a także posmakować lokalnej kuchni i porozmawiać z gościnnymi Sycylijczykami. Jeśli planujesz odwiedzić Włochy i szukasz lokalizacji, od której warto zacząć, Etna i jej okolice to świetny punkt startowy! Sycylia ma też do zaoferowania inne atrakcje turystyczne, takie jak Teatr Antyczny w Taorminie, Katedra w Monreale czy Dolina Świątyń.