Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

 • Monika Bielkiewicz / FUERTEVENTURA

  Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Incentive Travel » Inspiratorzy » Monika Bielkiewicz / FUERTEVENTURA
Monika Bielkiewicz / FUERTEVENTURA

Monika Bielkiewicz / FUERTEVENTURA

Dziennikarka i redaktor z prawie 20-letnim doświadczeniem w dużych wydawnictwach prasowych. Obecnie freelancer. Równie mocno kocha polskie morze, nad którym mieszka, jak i podróże po świecie. Najbliższe plany: Argentyna.

Sprawdź inne wycieczki w naszej ofercie:


"Jedna z najczęściej wybieranych na wakacje Wysp Kanaryjskich.

Atutem wyspy są piękne piaszczyste plaże i małe turkusowe laguny na wschodnim wybrzeżu i kontrastujące z nimi skaliste plaże o czarnym piasku na zachodzie, całoroczne warunki do uprawiania sportów wodnych i niesamowicie pogodni mieszkańcy. Park Przyrodniczy Wydm Corralejo to jedna z największych atrakcji wyspy i niesamowite zjawisko przyrodnicze na powierzchni ponad 2000 hektarów. Warto wynająć samochód i odkryć interesujące krajobrazowo zakątki, zwiedzić najstarsze jaskinie Cuevas de Ajuy, poczuć atmosferę typowych kanaryjskich miasteczek i zasmakować miejscowej kuchni.”

– Monika Bielkiewicz

 

Marzą Ci się wakacje w ciepłych krajach? Wyspy Kanaryjskie to doskonałe miejsce na urlop. Wybierz się na Fuerteventurę i sprawdź, dlaczego wszyscy zachwycają się tą wyspą!

Fuerteventura i jej największe atrakcje

Fuerteventura to hiszpańska wyspa leżąca na Oceanie Atlantyckim, zaliczana do archipelagu Wysp Kanaryjskich. Popularny kierunek podróży osób spragnionych słońca i odpoczynku w ciepłych krajach. Co warto zobaczyć na miejscu? Koniecznie odwiedź:

 • Oasis Park – jeden z największych ogrodów zoologiczno-botanicznych w Europie, który jest domem dla ponad 3000 zwierząt i 1500 gatunków roślin;
 • Park Przyrodniczy Wydm Corralejo – park z piaszczystymi wydmami, które zajmują powierzchnię ponad 2000 hektarów;
 • Faro de la Entallada – wyjątkowa latarnia morska łącząca styl kanaryjski z arabskim;
  • Faro de Morro Jable – najwyższa latarnia morska na Wyspach Kanaryjskich;
 • El Cotillo – niewielkie miasteczko na zachodnim wybrzeżu Fuerteventury, które szczególnie polecamy surferom;
 • Cuevas de Ajuy – imponujące jaskinie, które powstały tysiące lat temu wskutek wylewającej się lawy;
 • astronomiczny punkt widokowy Sicasumbre – znajduje się na terenie gminy Pájara i jest polecany miłośnikom obserwowania nocnego nieba.

Czym zachwyca Fuerteventura?

Na wyjazd na Wyspy Kanaryjskie z Travel PP zdecydowała się Monika Bielkiewicz. Dziennikarka zachwyciła się piaszczystymi plażami i turkusowymi lagunami, a także pogodą ducha mieszkańców, lokalną kuchnią i doskonałymi warunkami do uprawiania sportów wodnych. Miejsca, które szczególnie zapadły jej w pamięć, to Park Przyrodniczy Wydm Corralejo oraz jaskinie Cuevas de Ajuy. Fuerteventura oferuje wspaniałe atrakcje zarówno dla miłośników plażowania, jak i osób, które lubią spędzać czas aktywnie. Wybierz się na niezapomnianą wycieczkę na Fuerteventurę z Travel PP i odkryj niezwykłość Wysp Kanaryjskich!