Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Milena Dobrzańska / MALEZJA

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Incentive Travel » Inspiratorzy » Milena Dobrzańska / MALEZJA

Świat jest zbyt wielki, aby wciąż przebywać w jednym miejscu.

Spośród moich licznych wyjazdów najchętniej wspominam Malezję. Podróżowanie po tym kraju było dla mnie niezapomnianym doświadczeniem. Bogactwo kulinarne, egzotyka innej kultury, ale przede wszystkim dzika natura – skradły moje serce na dobre. To tutaj spotkacie orangutany, niesamowite zwierzęta, których kod genetyczny rożni się od naszego tylko w 3%, spędzicie noc w dżungli i skosztujecie jednej z najlepszych kuchni świata. A teraz… czekam na Wasze pocztówki z Malezji :)!”

– Milena Dobrzańska

 

Malezja zachwyca wspaniałą kuchnią, dziką przyrodą i licznymi atrakcjami. Jakie miejsca warto odwiedzić podczas wyjazdu do Malezji i co trzeba koniecznie zobaczyć?

Co warto zobaczyć podczas wycieczki do Malezji?

Malezja jest krajem azjatyckim położonym na Półwyspie Malajskim i wyspie Borneo. Jej stolicą jest Kuala Lumpur – w 2018 roku było to siódme najczęściej odwiedzane miasto świata. Sprawdź, jakie atrakcje wpisać na listę, planując wycieczkę do Malezji z Travel PP. Znajdują się tu m.in.:

  • Petronas Towers – dwie wieże w Kuala Lumpur, zaliczane do najwyższych budowli świata (452 m);
  • Jaskinie Batu – zespół jaskiń w okolicy Kuala Lumpur, ważne miejsce pielgrzymek dla hinduistów;
  • Menara Kuala Lumpur – wieża telewizyjna będąca jednym z najwyższych tego typu obiektów na świecie;
  • Kek Lok Si – największa świątynia buddyjska w Malezji, która znajduje się w Air Itam, Penang;
  • Muzeum Sztuki Islamskiej w Kuala Lumpur – największe muzeum sztuki islamskiej w Azji Południowo-Wschodniej, które gromadzi ponad 7000 artefaktów ze świata islamu;
  • Taman Negara – park narodowy wpisany na Listę informacyjną światowego dziedzictwa UNESCO.

Czym zachwyca Malezja?

Milena Dobrzańska, która wybrała się na wyjazd do Malezji z Travel PP, szczególnie zachwyciła się kuchnią, egzotyką i dziką naturą tego miejsca. Malezja jest domem dla jednego z najstarszych lasów deszczowych na świecie, który powstał ok. 130 milionów lat temu. Znajdziemy w nim ponad 17 tysięcy gatunków kwiatów, 480 gatunków ssaków oraz 150 tysięcy gatunków bezkręgowców. Wiecznie zielone lasy tropikalne zajmują ponad 50% powierzchni Malezji. Turyści mogą też zachwycać się wspaniałą fauną – mieszkają tu m.in. słonie, tygrysy, nosorożce, gibony, orangutany i żółwie.