Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

 • Mia Minor / ISLANDIA

  Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Incentive Travel » Inspiratorzy » Mia Minor / ISLANDIA
Mia Minor / ISLANDIA

Mia Minor / ISLANDIA

41-letnia amatorka fotografii ze Słowacji. Na co dzień pracuje jako tłumacz, głównie napisy do seriali. Ma wiele hobby, ale największą  jej pasją jest fotografia. Kocha naturę i wędrówki górskie.  Aparat to wierny kompan jej podróży. Robienie zdjęć pozwala na zrelaksowanie się, uszczęśliwia ją i przenosi do świata pięknego i czasem niezauważonego. Jej flickr portfolio www.flickr.com/photos/miaminor/

Sprawdź inne wycieczki w naszej ofercie:


„Islandia tojedno z najpiękniejszych miejsc, jakie odwiedziłam. Jest to unikatowa destynacja z nieskażoną naturą i zapierającymi dech krajobrazami. Dla fotografa to raj.

Zobaczyłam tam wiele niesamowitych miejsc, obserwowałam wieloryby, widziałam bezludną wyspę, chodziłam po lodowcu, ale największą inspiracją dla mnie była laguna Jökulsárlón. Nie potrafię wytłumaczyć dlaczego, ale to atmosfera, niesamowity niebieski kolor lodu kontrastujący z szarym niebem i czarnymi wzgórzami dookoła pokrytymi śniegiem, lub fakt, że nie widziałam nigdy wcześniej czegoś takiego – ale piękno tego miejsca odebrało mi mowę. Jökulsárlón ma duszę, która wywołuje emocje i dla mnie było to niezapomniane przeżycie.”

– Mia Minor

 

Islandia jest uznawana za jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie. Lodowce, wulkany, sagi, źródła geotermalne i wyjątkowe krajobrazy ściągają turystów z całego świata.

Islandia – największe atrakcje turystyczne

Planujesz wycieczkę na Islandię z Travel PP? Sprawdź, jakie atrakcje warto wpisać na listę! Najpopularniejsze z nich to m.in.:

 • Błękitna Laguna – wyjątkowe spa oferujące kąpiel w gorącej wodzie geotermalnej, bogatej w cenne minerały;
 • Laguna Jökulsárlón – laguna lodowcowa powstała wskutek topnienia lodowca Breiðamerkurjökull;
  • Thingvellir – najstarszy islandzki park narodowy znajdujący się na styku dwóch płyt tektonicznych;
  • Skaftafell – park narodowy, którego ok. 80% powierzchni zajmuje lodowiec Vatnajökull;
  • Kościół Hallgrímura w Reykjavíku – drugi co do wielkości budynek Islandii, który jest doskonałym punktem widokowym na stolicę;
  • Gullfoss – tzw. złoty wodospad leżący na trasie Złotego Kręgu;
 • Sun Voyager – rzeźba autorstwa Jóna Gunnara Árnasona, która symbolizuje łódź marzeń lub odę do słońca.

Czym zachwyca Islandia?

Mia Minor, która wybrała się na wyjazd do Islandii z Travel PP, szczególnie poleca lagunę Jökulsárlón. Każdego roku laguna się powiększa, dlatego wizyta w tym miejscu nigdy nie będzie taka sama. Jest to obecnie najgłębsze islandzkie jezioro i jedno z najpiękniejszych miejsc w całym kraju. Islandia zachwyca wyjątkowymi krajobrazami, lodowcami, skałami, tundrą, a także niezwykłą fauną i bliskością natury. To raj dla miłośników fotografii i pieszych wędrówek, którzy pragną uciec od gwaru wielkiego miasta.