Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

 • Marta Muszyńska / MAJORKA

  Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Incentive Travel » Inspiratorzy » Marta Muszyńska / MAJORKA
Marta Muszyńska / MAJORKA

Marta Muszyńska / MAJORKA

Blogerka (podrozniczo.pl), miłośniczka marketingu internetowego i podróży. Zakochana w Hiszpanii, często odwiedza wyspy, a marzy o wyprawie do Ameryki Południowej i na Kubę. W wolnych chwilach aktywnie spędza czas – na rowerze, w biegowych butach czy rolkach, które zimą zamienia na łyżwy.

Sprawdź inne wycieczki w naszej ofercie:


"Majorka to największa wyspa archipelagu Balearów, to nie tylko piękne plaże i przejrzyście czysta woda.

Wyspa zachwyciła mnie różnorodnością. Na północy pasmo górskie Sierra de Tramuntana z malowniczo położonymi miejscowościami. Valdemossa, w której można posłuchać koncertu Chopina, Soller, do którego można dostać się zabytkowym tramwajem z Palmy oraz Port de Soller z tysiącem łódek zacumowanych w porcie. Centralna część to głównie winnice oraz sady oliwne i migdałowe, w których można rozkoszować się smakiem popularnych, majorkański przysmaków. Południowy-wschód zajmuje wyżyna, w której znajduje się ponad 4000 jaskiń. Wschodnia część to także zamek Capdepera czy miejscowość Arta z sanktuarium św. Salwatora położona na wzgórzu.”

– Marta Muszyńska

 

Majorka to największa wyspa archipelagu Balearów, a zarazem miejsce, które spodoba się zarówno miłośnikom plażowania, jak i wielbicielom zwiedzania.

Majorka – największe atrakcje turystyczne

Co warto zobaczyć podczas wycieczki na Majorkę? Oto lista najciekawszych atrakcji:

 • Katedra La Seu w Palmie – trzecia co do wysokości nawy głównej katedra świata;
  • Castell de Bellver w Palmie – jeden z niewielu okrągłych zamków w Europie;
  • Sierra de Tramuntana – pasmo górskie z najwyższym szczytem Puig Major (1445 m n.p.m), który jest równocześnie najwyższym wzniesieniem archipelagu Balearów;
 • Zamek Capdepera – największa twierdza na Majorce;
 • Sanktuarium św. Salwatora – XIV-wieczna budowla zlokalizowana w miejscowości Arta, na górze Sant Salvador;
 • La Cala del Moro – piękna plaża z białym piaskiem i lazurową wodą zlokalizowana obok miasta Cala Llombards;
 • Pałac Królewski La Almudaina w Palmie – jedna z oficjalnych rezydencji hiszpańskiej rodziny królewskiej.

Czym zachwyca Majorka?

Majorka jest hiszpańską wyspą leżącą w archipelagu Balearów na Morzu Śródziemnym. Jej stolicą jest Palma, która przyciąga turystów licznymi atrakcjami. Wśród popularnych miast znajdują się również Valldemossa, Manacor, Inca, Alcudia, Cala d’Or, Pollensa, Magaluf i Santa Ponsa. Marta Muszyńska, która wybrała się na wycieczkę na Majorkę z Travel PP, podkreśla, że wyspa zachwyca nie tylko pięknymi plażami i krystalicznie czystą wodą, lecz przede wszystkim swoją różnorodnością. Jeśli szukasz czegoś więcej niż relaks na plaży, wyjazd na Majorkę z Travel PP to strzał w dziesiątkę!