Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

 • Marta Muszyńska / ANDALUZJA

  Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Incentive Travel » Inspiratorzy » Marta Muszyńska / ANDALUZJA
Marta Muszyńska / ANDALUZJA

Marta Muszyńska / ANDALUZJA

Blogerka (podrozniczo.pl), miłośniczka marketingu internetowego i podróży. Absolwentka Turystyki i Rekreacji oraz Dziennikarstwa internetowego. Zakochana w Hiszpanii, często odwiedza wyspy, a marzy o Malediwach i Kubie. W wolnych chwilach aktywnie spędza czas – na rowerze lub w biegowych butach, a zimą na łyżwach.

Sprawdź inne wycieczki w naszej ofercie:


"Wino, tapas, flamenco, siesta, korrida, paella, pomarańcze i cytryny na drzewach, zabytki z czasów Maurów i ciągnące się hektarami drzewka oliwne - taki widok Andaluzji na zawsze zostanie w mojej pamięci.

Ten niezwykły i magiczny region Hiszpanii każdy powinien choć raz zobaczyć na własne oczy. Szczególnie wiosną, kiedy drzewa kwitną, słońce nie doskwiera aż tak bardzo, niebo mieni się odcieniami błękitu, a w powietrzu unosi się zapach przypraw.”

– Marta Muszyńska

 

Planujesz wycieczkę do Hiszpanii i nie wiesz, dokąd konkretnie się udać? Odwiedź malowniczą ojczyznę flamenco, czyli Andaluzję, która zachwyca wspaniałymi zabytkami i krajobrazami!

Co warto zobaczyć w Andaluzji?

Najchętniej odwiedzane atrakcje w Andaluzji to:

 • Alhambra w Grenadzie – warowny zespół pałacowy z XIII wieku;
 • Mezquita w Kordobie – największy były meczet w Europie;
 • Plac Hiszpański w Sewilli – plac z 1928 roku łączący elementy stylu renesansowego, barokowego i mauretańskiego;
 • Cueva de Nerja w Maladze – zespół jaskiń w górach Sierra de Almijara;
 • El Caminito del Rey w Maladze – szlak wzdłuż stromych ścian wąwozu zlokalizowany w parku narodowym Desfiladero de los Gaitanes;
 • Alkazar Królewski w Sewilli – pałac królewski z XI wieku, wpisany na listę UNESCO;
 • Giralda w Sewilli – dzwonnica katedry, która wcześniej pełniła funkcję minaretu;
 • Katedra Najświętszej Marii Panny w Sewilli – jeden z najpiękniejszych kościołów gotyckich na świecie;
 • Alcazaba w Maladze – zespół fortyfikacji pałacowych, których budowę rozpoczęto w VIII wieku.

Andaluzja – słoneczna ojczyzna flamenco

Andaluzja jest jedną z siedemnastu wspólnot autonomicznych w Hiszpanii. Znajduje się w południowej części kraju, a jej najsłynniejsze miasta to Sewilla, Kordoba, Grenada i Malaga. Na wyjazd do Hiszpanii z Travel PP zdecydowała się Marta Muszyńska, autorka bloga podrozniczo.pl, którą szczególnie zachwyciła tamtejsza natura. To miejsce warto jednak odkryć samodzielnie, gdyż żadne opowieści nie oddadzą andaluzyjskiego słońca, jedzenia i przyrody. Warto nadmienić, że jest to ojczyzna flamenco, dlatego na wycieczkę do Hiszpanii z Travel PP szczególnie zapraszamy miłośników tego tańca.