Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Marina Furdyna / PINAR DEL RIO

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Incentive Travel » Inspiratorzy » Marina Furdyna / PINAR DEL RIO
Marina Furdyna / PINAR DEL RIO

Marina Furdyna / PINAR DEL RIO

Ponoć jej dziadek po części był Cyganem, a więc pewnie dlatego nie potrafi usiedzieć w miejscu. Kocha fotografować i być w drodze, ponieważ dla niej jest to jednoznaczne z byciem wolnym, a to ceni sobie w życiu najbardziej. Prowadzi bloga www.marinafurdyna.com

Sprawdź inne wycieczki w naszej ofercie:


"Pinar del Rio to raj dla fotografów - budynki, kolory, gra światła oraz brak jakichkolwiek reklam i billboardów aż proszą się o zdjęcia!

Miasteczko jak z filmów o Dzikim Zachodzie, z tym że zdecydowanie bardziej kolorowe. Kolorowe jednak tylko na zewnątrz, ponieważ powietrze przesiąknięte jest ciężarem życia. Dlaczego więc zachęcam do podróży do tego miejsca? Ludzie są tam niezwykle serdeczni i ciekawi świata i w przeciwieństwie do turystycznych kubańskich miejscowości, nie traktują cię jak kolejnego bogatego turystę. Nawet jeśli po odstaniu w długiej kolejce do piekarni dowiesz się, że chleb jest tylko dla mieszkańców i na kartki, kilka osób zaprowadzi cię do najbliższego sklepu i zapyta czy aby na pewno nie potrzebujesz czegoś jeszcze.”

– Marina Furdyna

 

Kuba to nie tylko Hawana. Jeśli marzy Ci się wycieczka na Kubę, koniecznie odwiedź mniej popularne atrakcje turystyczne takie jak Pinar del Rio.

Co warto zobaczyć w Pinar del Rio?

Jeśli szukasz miejsca mniej obleganego przez turystów, koniecznie przyjedź do Pinar del Rio, miasta w zachodniej Kubie, które Marina Furdyna porównuje do miasteczek z filmów o Dzikim Zachodzie. Pinar del Rio słynie z uprawy tytoniu, dlatego warto odwiedzić tutejszą fabrykę i zobaczyć jak przebiega proces wyrobu słynnych kubańskich cygar. Miasto zachwyca również doliną Vinales, gdzie znajdziemy malownicze krajobrazy i tajemnicze jaskinie. To właśnie tutaj zlokalizowana jest jaskinia Cueva del Indio, która w czasie hiszpańskiej konkwisty pełniła funkcję cmentarza i schronienia, a także Mural de la Prehistoria, który ponoć został wykonany na zlecenie Fidela Castro.

Pinar del Rio i okolice – najciekawsze miejsca

W okolicy Pinar del Rio znajduje się Park Narodowy La Guaira, który zachwyca wspaniałą florą i fauną, bogactwem lasów tropikalnych oraz jedyną w swoim rodzaju jaskinią. Mowa o Cueva de Los Portales, która była kwaterą armii dowodzonej przez Che Guevarę. Do dziś mieszczą się tam pozostałości po domach wnoszonych przez rewolucjonistów, dlatego jest to prawdziwa gratka dla miłośników kubańskiej historii. Marina Furdyna, która odbyła wycieczkę na Kubę z Travel PP,zwróciła również uwagę na niezwykłą gościnę mieszkańców Pinar del Rio. To także wymarzone miejsce dla amatorów fotografii – jeśli zdecydujesz się na wyjazd na Kubę z Travel PP, koniecznie weź ze sobą aparat!