Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Marcin / KENIA

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Incentive Travel » Inspiratorzy » Marcin / KENIA

"My Europejczycy, ludzie z wielkich miast, nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie jaki hałas jest w nocy na sawannie.

Setki dźwięków, różnych głosów, chichot hien, całonocne śpiewy ptaków i galop antylop. To trzeba przeżyć. Spędzić całą noc na afrykańskim safari. Do tego dziesiątki kilometrów przestrzeni, zielonej w porze deszczowej (latem) i mocno wysuszonej (zimą). Polecam, tego się nie zapomina.”

– Marcin

A gdyby tak wybrać się na urlop do Afryki? Wycieczka do Kenii Travel PP to propozycja dla osób szukających egzotycznych wakacji, ciepłego klimatu i odpoczynku nad oceanem.

Niezapomniana wycieczka do Kenii

Jeśli Twoim ulubionym filmem Disneya jest „Król Lew”, z pewnością pokochasz Kenię! Wybierz się na safari i zobacz na własne oczy lwy, hieny i antylopy w ich naturalnym środowisku. Na wyjazd do Kenii z Travel PP wybrał się Marcin, który spędził całą noc na afrykańskim safari. W Kenii jest ciepło praktycznie przez cały rok, a średnia roczna temperatura wynosi 25°C. Jeśli zależy Ci na najlepszej pogodzie, na wyjazd do Kenii z Travel PP wybierz się w okresie od grudnia do marca. Najchłodniejszymi miesiącami są czerwiec i lipiec, natomiast najwięcej opadów występuje w kwietniu, wrześniu i październiku.

Co warto zobaczyć w Kenii?

Kenia leży we wschodniej Afryce, na równiku, nad Oceanem Indyjskim. Jej stolica mieści się w Nairobi, gdzie znajdziemy m.in. Muzeum Narodowe Kenii i Muzeum Karen Blixen, autorki kultowej powieści „Pożegnanie z Afryką”. Na południowych obrzeżach miasta zlokalizowany jest Park Narodowy Nairobi, będący ostoją dla wielu dzikich zwierząt takich jak gepardy, zebry, lwy, nosorożce, hipopotamy czy żyrafy. Polecamy również wizyty w takich miejscach jak Shimba Hills, Masai Mara, Tsavo West i Tsavo East. Jeśli podczas wycieczki do Kenii z Travel PP chcesz być bliżej kultury afrykańskiej, wybierz się w podróż na początku listopada, kiedy to odbywa się karnawał w MombasieKenia to także raj dla miłośników plażowania – to urokliwe miejsce leży nad samym Oceanem Indyjskim.