Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Łukasz Trusz / TEIDE

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Incentive Travel » Inspiratorzy » Łukasz Trusz / TEIDE

„Pico del Teide (3718m n.p.m), czyli najwyższy wulkaniczny szczyt Hiszpanii oraz wszystkich wysp atlantyckich, znajduje się na Teneryfie. Od kiedy połączenia na Wyspy Kanaryjskie stały się całkiem przystępne, warto rozważyć wyprawę w to miejsce.

Zwłaszcza jeśli chcemy uciec zimą do ciepłego kraju. Samo zdobycie szczytu nie jest najłatwiejsze, ale warto przełamać swoje słabości, ponieważ radość z wejścia oraz nieziemski widok ze szczytu wynagrodzą nam wszelki ból i wysiłek, który napotkał nas po drodze!”

– Łukasz Trusz

 

Teide – najwyższy szczyt w Hiszpanii

Szukasz miejsca na wakacje, które będzie doskonałą odskocznia od zimowej aury w Polsce? W takim razie wybierz się na niezapomnianą wycieczkę na Teide z Travel PP. Łukasz Trusz wyjaśnia, że Teide jest klasycznym przykładem stratowulkanów, co oznacza, że podczas wybuchu z krateru wydobywa się magma i materiał piroklastyczny. Teide znajduje się na Teneryfie i jest trzecim pod względem wielkości wulkanem na świecie. To najwyższy szczyt w Hiszpanii, ma wysokość 3718 m n.p.m. Należy przy tym zaznaczyć, że niemal drugie tyle góry mieści się pod wodą.

Dlaczego warto wybrać się na wycieczkę na Teide z Travel PP?

Jeśli chcesz aktywnie wypocząć na łonie natury, zaplanuj wyjazd na Teide z Travel PP. To idealne miejsce na wyprawy trekkingowe, podczas których odkryjesz punkty widokowe. Możesz też wjechać kolejką linową, podziwiając spektakularne widoki, a ostatnie 170 m na szczyt pokonać pieszo. Jeśli decydujesz się na wyjazd na Teide z Travel PP, aby uciec od zgiełku, zaplanuj wyprawę poza typowymi godzinami kursowania kolejki. W ten sposób będziesz też mógł podziwiać niesamowity zachód słońca.

Niezapomniana wyprawa na Teide

Teide, nazywane sercem Teneryfy, doskonale nadaje się do obserwacji gwiazd. Znajduje się ono w samym centrum rajskiej wyspy. Ze szczytu Teide można podziwiać aż 83 z 88 konstelacji. W okresie letnim zobaczysz nawet Drogę Mleczną! Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim miejsce jest oddalone od świateł miasta. Ponadto mamy tutaj do czynienia z fascynującym zjawiskiem „morza mgieł”. To oznacza, że maksymalna wysokość chmur wynosi 1800 m n.p.m.