Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Łukasz Trusz / TAJWAN

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Incentive Travel » Inspiratorzy » Łukasz Trusz / TAJWAN

"Tajwański nocny market to coś więcej niż targ. To styl życia. Spotykają się tam ludzie ze wszystkich sfer, zarówno Ci najbiedniejsi, jak i ludzie wysoko sytuowani.

Ulica, która za dnia świeci pustkami, nocą zamienia się w tętniącą życiem przestrzeń.. Możemy kupić tam dosłownie wszystko i to zwykle w bardzo dobrych cenach, które idą w parze z dobrą jakością. Jednak największy prym wiedzie scena kulinarna. Możemy tu zjeść przeróżne dania od owoców morza, przez podroby, po finezyjne wypieki i rozpływające się w ustach słodkości.”

– Łukasz Trusz

 

Dlaczego warto zwiedzić Tajwan?

Tajwan słynie ze spektakularnych górskich krajobrazów, pysznym jedzeniem, bogactwem natury i marmurowymi wąwozami. Tradycja prowincji przeplata się z nowoczesnością, co przyciąga turystów z całego świata. Jeśli chcesz przeżyć niezwykłą przygodę w samym centrum Azji, zdecyduj się na wyjazd do Tajwanu z Travel PP.

Tajwan – ciekawe miejsca

Zastanawiasz się, czego nie możesz przegapić na wycieczce w Tajwanie z Travel PP? Targ nocny to jedna z głównych atrakcji w tej części świata. Możesz tutaj kupić narodowe potrawy i unikalne potrawy, a także ubrania, książki czy akcesoria. Łukasz Trusz podkreśla, że ogromną popularnością cieszą się dwa targi – Shilin Night Market i Gongguan.

Odwiedzając Taipei, nowoczesną stolicę Tajwanu, wybierz się do Narodowego Muzeum Pałacowego. Otwarte zostało w 1965 roku i znajdziemy w nim największą na świecie kolekcję sztuki chińskiej. Liczy ona niemal 700 tys. eksponatów. Lubisz odpoczywać na łonie natury? Przygotowując plan wyjazdu do Tajwanu z Travel PP, uwzględnij w nim wyprawę do parku geologicznego Yeliu położonego na północnym wybrzeżu. Oprócz tego wybierz się na spacer po parku Alishan, w którym zobaczysz endemiczne cyprysy.

Co warto wiedzieć przed wyjazdem do Tajwanu z Travel PP?

Kiedy najlepiej wybrać się na wycieczkę do Tajwanu z Travel PP? Zaplanuj urlop w okresie luty-kwiecień lub październik-grudzień, wówczas jest ciepło i mało pada. Jeśli Twój pobyt nie będzie przekraczał 90 dni, nie potrzebujesz wizy. Łukasz Trusz przypomina, że paszport powinien być ważny minimum 6 miesięcy od chwili wjazdu na Tajwan.