Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Łukasz Trusz / SAMARKANDA

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Strona Główna » Inspiratorzy » Łukasz Trusz / SAMARKANDA

Łukasz Trusz / SAMARKANDA

Łukasz Trusz – na co dzień inżynier związany z telekomunikacją i mediami. Po godzinach zwiedza, fotografuje, smakuje i szuka swojego miejsca na Ziemi. Zdjęciami i wrażeniami dzieli się na blogu www.zPodrozy.pl

"To nie jest zwykły uzbecki cmentarz, to prawdziwa kraina śmierci w Samarkandzie.

Jego pierwsze budowle sięgają aż IX wieku. Jedna z legend mówi o tym, iż został tu pochowany Kusam Ibn Abbas (kuzyn Muhammada), który sprowadził Islam do Uzbekistanu. Metropolia podzielona jest na 2 części. Pierwsza zabytkowa niczym stare miasto oraz druga z Aleją Gwiazd, gdzie znajdziemy raczej skromne groby, ale z wystawnymi płytami nagrobnymi i wielkimi zdjęciami zmarłych. Cmentarz faktycznie robi wrażenie. Jest bardzo zadbany, krzewy są równo przycięte i jest czysto. Idąc główną drogą widzimy jak zmarli spoglądają na nas ze swoich wielkich zdjęć na płytach. Robi to niecodzienne wrażenie. Jednak najciekawsza, historyczna część zwiedzania to bajeczne, zabytkowe budowle…”

– Łukasz Trusz