Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Łukasz Trusz / BORDEAUX

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Incentive Travel » Inspiratorzy » Łukasz Trusz / BORDEAUX
Łukasz Trusz / BORDEAUX

Łukasz Trusz / BORDEAUX

Na co dzień inżynier związany z telekomunikacją i mediami. Po godzinach zwiedza, fotografuje, smakuje i szuka swojego miejsca na Ziemi. Zdjęciami i wrażeniami dzieli się na blogu www.zPodrozy.pl|Telecommunication and media engineer. He loves to visit places, take pictures, tastes new things and looking for his place on Earth while traveling. Photos and his impressions are shared on the blog www.zPodrozy.pl

Sprawdź inne wycieczki w naszej ofercie:


„Udając się do Francji warto wstąpić do Bordeaux. Przede wszystkim miasto znane i kojarzone z winem, więc to idealne miejsce by poznać jego historię i dokonać kilku degustacji, aby pobudzić nasze kubki smakowe. |"Going to France you have to visit Bordeaux. First of all, the city is known because of wine, so it's perfect place to get to know its history and make a few tastings to stimulate your taste buds in same time.

Miasto to jednak jest również rajem zwłaszcza dla nocnych fotografów, ponieważ znajduje się tam największe wodne lustro na świecie! Powstało ono w 2006 roku i zajmuje powierzchnię 3450 metrów kwadratowych. Musicie przyznać, że jest naprawdę ogromne! Całe jego serce znajduje się pod płytami, na których tworzy się niesamowite odbicie Placu de la Bourse. Tworzy je sieć zraszaczy i kanalików odprowadzających wodę. Na początku wypuszczana jest para wodna, w której ludzie chętnie robią sobie klimatyczne zdjęcia, po czym wylewana jest niewielka warstwa wody. Ostatecznie całość jest odprowadzana pod ziemię, a na mokrych płytach powstaje wodne lustro. Jeden w piękniejszych widoków jaki widziałem nocą!”

– Łukasz Trusz

 

Bordeaux – najciekawsze atrakcje

Zastanawiasz się, co powinieneś zobaczyć podczas weekendowej wycieczki do Bordeaux z Travel PP? Chociaż miasto nazywane jest światową stolicą wina, należy podkreślić, że znajduje się tu wiele zabytków i punktów widokowych. Most Pont de Pierre jest jedną z głównych atrakcji Bordeaux. Zbudowany został w XIX wieku i od tego czasu gości na wielu pocztówkach. Rozciąga się z niego malownicza panorama na Stare Miasto. Oprócz tego powinieneś odwiedzić gotycką katedrę Saint Andre.

Co robić podczas wycieczki do Bordeaux z Travel PP?

Przede wszystkim powinieneś zobaczyć Palais de La Bourse (Pałac Giełdowy), który znajduje się w samym centrum miasta. Obecnie pełni on funkcję siedziby Izby Przemysłowo-Handlowej Lyonu. Oprócz tego warto wybrać się na spacer po Place de La Bourse, który przypomina kształtem podkowę. Łukasz Tusz opowiada, że nocą Plac Giełdy jest podświetlony. Przed nim znajduje się Zwierciadło Wodne, w którym pięknie odbija się pałac. Place de La Bourse to popularne miejsce na wypoczynek zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów.

Kilka wskazówek dla turystów

Planujesz wyjazd do Bordeaux z Travel PP i zastanawiasz się, jak poruszać się po mieście? Stare Miasto zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Łukasz Tusz przypomina, że jest ono wyłączone dla ruchu samochodowego. Aby wygodnie podróżować po mieście, korzystaj z lokalnych autobusów, pociągów i tramwajów. Możesz również wypożyczyć hulajnogę, skuter lub rower. Jeśli masz trochę czasu, wybierz się w rejs tramwajem wodnym.