Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Łukasz Trusz / BOMBAJ

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Incentive Travel » Inspiratorzy » Łukasz Trusz / BOMBAJ
Łukasz Trusz / BOMBAJ

Łukasz Trusz / BOMBAJ

Łukasz Trusz – na co dzień inżynier związany z telekomunikacją i mediami. Po godzinach zwiedza, fotografuje, smakuje i szuka swojego miejsca na Ziemi. Zdjęciami i wrażeniami dzieli się na blogu www.zPodrozy.pl

Sprawdź inne wycieczki w naszej ofercie:


"Mieszkańcy Dhobi Ghat, czyli największej pralni na świecie. To niezwykłe miejsce znajduje się w Bombaju (Indie). Codziennie około 7 000 osób (zwanych dhobis) na świeżym powietrzu chłosta, szoruje, farbuje i wybiela ubrania, następnie suszy na linach, starannie prasuje i przenosi do różnych części miasta.

W tym miejscu prane są brudy pochodzące z całego miasta. Z usług pralni korzystają nie tylko prywatne osoby, ale również szpitale, hotele, kluby, restauracje, sprzedawcy odzieży, dekoratorzy ślubni i firmy cateringowe, a także sąsiednie pralnie. Większość osób nie tylko pracuje, ale także tu mieszka”.

– Łukasz Trusz

 

Czy warto wybrać się wycieczkę do Bombaju z Travel PP?

Bombaj (Mumbai) jest największym portem morskim w Indiach. Miasto jest pełne kontrastów, ponadto można tutaj zobaczyć różne style architektoniczne i feerię kolorów, co tworzy niepowtarzalną atmosferę. Łukasz Trusz zachęca do poznawania unikatowej kultury Indii.

Co warto zobaczyć na wycieczce do Bombaju z Travel PP?

Przede wszystkim odwiedź Bramę Indii, czyli główny punkt orientacyjny w mieście. Unikatowy zabytek został wybudowany na cześć brytyjskich kolonizatorów. Podczas wyjazdu do Bombaju z Travel PP powinieneś również wybrać się na promenadę Marine Drive i plażę Chowpatty, które odzwierciedlają kosmopolityczność miasta. Ze względu na zanieczyszczoną wodę zrezygnuj jednak z kąpieli. Łukasz Trusz przypomina, że Bombaj został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Dhobi Ghat – nietypowa atrakcja Indii

Zastanawiasz się, czego nie możesz przegapić podczas wyjazdu do Bombaju z Travel PPDhobi Ghat to jedna z najbardziej zaskakujących atrakcji w mieście. Największa pralnia świata znajduje się niedaleko stacji Mumbai Mahalakshmi. Obecnie w Dhobi Ghat pracuje kilka tysięcy osób, które mieszkają tutaj całymi rodzinami. Z usług pralni korzystają szpitale, restauracje, hotele, biura, a nawet osoby prywatne.

Oprócz tego powinieneś wybrać się do Chhatrapati Shivaji Terminus. To jeden z największych dworców na świecie, w którym mieści się siedziba indyjskich kolei. Jeśli chcesz uniknąć tłumów, wejdź bocznym wejściem. Miłośnicy zakupów koniecznie powinni odwiedzić Crawford Market, czyli najstarszy targ w Bombaju.