Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Łukasz i Paulina Łysikowscy / ANGKOR

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Incentive Travel » Inspiratorzy » Łukasz i Paulina Łysikowscy / ANGKOR
Łukasz i Paulina Łysikowscy / ANGKOR

Łukasz i Paulina Łysikowscy / ANGKOR

Prowadzą dziennik z podróży i poradnik dla chcących odwiedzić opisywane przez nich miejsca https://1000stronswiata.wordpress.com/|

They keep a travel diary and a guide for those who want to visit their places https://1000stronswiata.wordpress.com/

Sprawdź inne wycieczki w naszej ofercie:


"Spośród wielu miejsc budzących zachwyt i chęć zobaczenia, są takie, które absolutnie dominują nad innymi i znajdują się na szczycie podróżniczej listy marzeń. |"Of the many places that inspire admiration and desire to see, there are such that absolutely dominate others and are at the top of the travel dream list.

Dla nas takim miejscem był Angkor – jedna z najznakomitszych atrakcji archeologicznych na całej ziemi.

Kambodżański kompleks świątyń to najpiękniejsze miejsce, jakie mieliśmy przyjemność widzieć na własne oczy. Kiedykolwiek. Nieprawdopodobnych rozmiarów świątynie, spektakularne ruiny pozwalające przenieść się w czasie o kilkaset lat wstecz, niepowtarzalny klimat i tworzące się w naszych głowach wyobrażenia o ludziach zamieszkujących na tych terenach. To wszystko składa się na niepodrabialne przeżycia.

Angkor nas całkowicie porwał i pozostawił po sobie żywe wspomnienia, do których uwielbiamy wracać. Koniecznie pamiętajcie o tym miejscu planując podróż do Azji Południowo-Wschodniej. Gwarantujemy, że będziecie zachwyceni!”

– Łukasz i Paulina Łysikowscy |For us, Angkor was such a place – one of the most outstanding archaeological attractions on the whole land.

The Cambodian complex of temples is the most beautiful place we had the pleasure to see with our own eyes. Ever. Incredible temples, spectacular ruins that allow you to move back hundreds of years, a unique atmosphere and images of people living in these areas forming in our heads. It all adds up to unmanageable experiences.

Angkor took us completely and left behind vivid memories that we love to come back to. Necessarily to keep in mind this place when planning a trip to Southeast Asia. We guarantee that you will be delighted!”

– Łukasz i Paulina Łysikowscy 

Angkor – dlaczego warto tam pojechać?

Angkor, zwane także Miastem Świątyń, znajduje się w Kambodży. Angkor Wat, największa świątynia, początkowo miała zostać zbudowana na cześć boga Wisznu, ale ostatecznie powstała dla wyznawców buddyzmu. Jeśli chcesz odkryć piękno Azji Południowo-Wschodniej, koniecznie zaplanuj wycieczkę do Angkor z Travel PP.

Co można zobaczyć na wycieczce do Angkor z Travel PP?

To jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w Kambodży spodoba się wszystkim miłośnikom historii. Angkor Wat jest najsłynniejszą świątynią z kompleksu, dlatego warto ją zobaczyć w pierwszej kolejności. Składa się ona z głównej świątyni i pięciu wież. Układają się one w kwiat lotosu, a najwyższa wieża symbolizuje świętą górę Meru.

Angkor – informacje praktyczne

Kiedy najlepiej zorganizować wyjazd do Angkor z Travel PPŁukasz i Paulina Łysikowscy doradzają, żeby zaplanować wakacje na listopad-maj, ponieważ wtedy w Kambodży występuje pora sucha. Zastanawiasz się, dlaczego warto zorganizować wyjazd do Angkor z Travel PP? To największy zabytek religijny na świecie, na który składa się 250 budowli, powstałych za czasów panowania króla Suryavarmana II. Oprócz tego można zobaczyć dawne miasta i zbiorniki wodne.

Łukasz i Paulina Łysikowscy przypominają, że Angkor jest dawną stolicą Wielkiego Imperium Khmerskiego. Świątynny kompleks Angkor został wpisany w 1992 r na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przy jego wznoszeniu pracowało 50 tysięcy robotników, natomiast tworzeniem rzeźb i płaskorzeźby zajmowało się tysiące rzemieślników.