Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Klaudia Grabarczyk / TAVIRA

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Incentive Travel » Inspiratorzy » Klaudia Grabarczyk / TAVIRA
Klaudia Grabarczyk / TAVIRA

Klaudia Grabarczyk / TAVIRA

Zakochana w polskim wybrzeżu i Luksemburgu, zawodowo zajmuje się rekrutacją i selekcją pracowników @K&K Media Consulting. Niedawno powróciła do swojego hobby z dzieciństwa – rysowania i zapisała się do Szkoły Rysunku Klasycznego.

Sprawdź inne wycieczki w naszej ofercie:


"Masz ochotę na niezapomniane wakacje? Bajeczne portugalskie miasteczko, położone w zachodniej części Algarve u ujścia rzeki Gilão do Oceanu Atlantyckiego spełni Twoje oczekiwania.

Charakterystyczne dachy domów (tesouro), które podczas intensywnych deszczów ułatwiają spływanie wody. Liczne kościoły pochodzące z różnych okresów historycznych, ruiny dawnego mauretańskiego zamku oraz zabytkowy Most Rzymski na rzece Gilão. Malownicze długie, piaszczyste plaże i czyste morze są uzupełnieniem pełnego relaksu i wypoczynku w tym miejscu. Do tego magiczne drzewa owocowe pełne owoców pomarańczy.”

– Klaudia Grabarczyk

 

Tavira – „Wenecja Algavre”

Marzysz o wakacjach w Portugalii? W takim razie wybierz się na wycieczkę do Taviry znajdującej się na południu kraju. Jednym z głównych zabytków miasta jest średniowieczny most łączący brzegi rzeki Gilão. Chociaż bywa on nazywany „rzymskim” lub „romańskim”, należy zaznaczyć, że został wybudowany Maurów w XII wieku. Co można robić podczas wyjazdu do Taviry z Travel PP? Klaudia Grabarczyk zaprasza na spacer po brukowanych uliczkach i placach, otoczonych drzewkami mandarynkowymi i pomarańczowymi. W Tavirze można również zobaczyć urocze, portugalskie kamieniczki. Pamiętaj też, żeby odwiedzić Igreja de Santiago – kościół wzniesiony w XII wieku.

Czy warto zdecydować się na wyjazd do Taviry z Travel PP?

Tavira jest najpiękniejszym miastem we wschodniej Algarve, a jego historia sięga czasów neolitu. Portugalskie dziedzictwo przeplata się tutaj z wpływami sztuki mauretańskiej. Castelo de Tavira jest jedną z głównych atrakcji miasta. To częściowo zrujnowana twierdza Maurów, z jej murów rozciąga się malownicza panorama. Oprócz tego powinieneś wybrać się na Praça da República.

Tavira – idealny kierunek wakacyjny

Zastanawiasz się, czy warto jechać na wycieczkę do Taviry z Travel PP?Klaudia Grabarczyk, zachęcając do wyjazdu, wspomina o licznych restauracjach położonych nad brzegiem rzeki. Można w nich spróbować pysznych portugalskich potraw, takich jak caldeirada (gulasz rybny), caldo verde (zupa rybna), Bacalhau á bras (danie przyrządzone z suszonego dorsza i ziemniaków) i Cozido (gulasz z kociołka). Tavira kusi również ciągnącymi się kilometrami, piaszczystymi plażami.