Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Klaudia Grabarczyk / PARYŻ

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Strona Główna » Inspiratorzy » Klaudia Grabarczyk / PARYŻ

Klaudia Grabarczyk / PARYŻ

Zakochana w polskim wybrzeżu i Luksemburgu, zawodowo zajmuje się rekrutacją i selekcją pracowników @K&K Media Consulting. Niedawno powróciła do swojego hobby z dzieciństwa – rysowania i zapisała się do Szkoły Rysunku Klasycznego.

"Paryż to stolica sztuki, jedna z najbardziej znanych atrakcji turystycznych świata i ponad 150 muzeów.

Jeżeli chcemy poznać sztukę francuską poświęconą drugiej połowie XIX wieku i pierwszych lat następnego, koniecznie trzeba udać się do Muzeum d’Orsay. Tak naprawdę do Luwru przychodzi się dla najbardziej znanych arcydzieł i po prostu wypada. Orsay przyciąga prawdziwych fanów impresjonizmu Vincent van Gogh i większość jego słynnych prac, Paul Cezanne, Edgar Degas, Manet i Monet, Paul Gauguin, Camille Pissarro, Auguste Renior, Sisley czy Toulouse-Lautrec. Ekspozycja pochodzi ze znacznie krótszego okresu, ale bardzo intensywnego i bogatego w wielkie dzieła szkoły barbizońskiej, impresjonizmu, postimpresjonizmu, dywizjonizmu oraz rzeźb mistrzów Bourdelle’a i Rodina. W Muzeum d’Orsay niesamowity jest sam jego budynek. To dawny dworzec kolejowy z tego samego okresu, co dzieła w nim zgromadzone. Stałe zbiory z początków impresjonizmu znajdują się w głównej hali dworcowej, na środku wyeksponowana jest rzeźba, natomiast po bokach znajdują się sale z malarstwem. Wizytę w Paryżu polecam w ramach przedłużonego weekendu, najlepiej w chłodniejsze części roku.”

– Klaudia Grabarczyk