Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Klaudia Grabarczyk / PARYŻ

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Incentive Travel » Inspiratorzy » Klaudia Grabarczyk / PARYŻ
Klaudia Grabarczyk / PARYŻ

Klaudia Grabarczyk / PARYŻ

Zakochana w polskim wybrzeżu i Luksemburgu, zawodowo zajmuje się rekrutacją i selekcją pracowników @K&K Media Consulting. Niedawno powróciła do swojego hobby z dzieciństwa – rysowania i zapisała się do Szkoły Rysunku Klasycznego.

Sprawdź inne wycieczki w naszej ofercie:


"Paryż to stolica sztuki, jedna z najbardziej znanych atrakcji turystycznych świata i ponad 150 muzeów.

Jeżeli chcemy poznać sztukę francuską poświęconą drugiej połowie XIX wieku i pierwszych lat następnego, koniecznie trzeba udać się do Muzeum d’Orsay. Tak naprawdę do Luwru przychodzi się dla najbardziej znanych arcydzieł i po prostu wypada. Orsay przyciąga prawdziwych fanów impresjonizmu Vincent van Gogh i większość jego słynnych prac, Paul Cezanne, Edgar Degas, Manet i Monet, Paul Gauguin, Camille Pissarro, Auguste Renior, Sisley czy Toulouse-Lautrec. Ekspozycja pochodzi ze znacznie krótszego okresu, ale bardzo intensywnego i bogatego w wielkie dzieła szkoły barbizońskiej, impresjonizmu, postimpresjonizmu, dywizjonizmu oraz rzeźb mistrzów Bourdelle’a i Rodina. W Muzeum d’Orsay niesamowity jest sam jego budynek. To dawny dworzec kolejowy z tego samego okresu, co dzieła w nim zgromadzone. Stałe zbiory z początków impresjonizmu znajdują się w głównej hali dworcowej, na środku wyeksponowana jest rzeźba, natomiast po bokach znajdują się sale z malarstwem. Wizytę w Paryżu polecam w ramach przedłużonego weekendu, najlepiej w chłodniejsze części roku.”

– Klaudia Grabarczyk

 

Dlaczego warto wybrać się na wycieczkę do Paryża z Travel PP?

Chociaż niekwestionowanym symbolem stolicy Francji jest Wieża Eiffla, należy zaznaczyć, że znajdują się tu też inne znane zabytki. Klaudia Grabarczyk wymienia Muzeum d’Orsay, Luwr, Łuk Triumfalny, Katedrę Notre-Dame i Ogród Luksemburski. Podczas wycieczki do Paryża z Travel PP koniecznie powinieneś odwiedzić Luwr. To właśnie w największym muzeum na świecie znajdują się takie dzieła sztuki jak Mona Lisa Leonarda da Vinci, Wolność Prowadząca Lud Eugène’a Delacroix czy Wenus z Milo Aleksandra z Antiochii.

Muzeum d’Orsay znajduje się na lewym brzegu Sekwany, a można tutaj przede wszystkim zobaczyć dzieła sztuki francuskiej z okresu 1848-1914. W swoich zbiorach posiada obrazy Claude’a Moneta, Edgara Degasa, Vincenta van Gogha, Auguste’a Renoira, czy Eduarda Saureta.

Gdzie wyjechać na długi weekend?

Szukasz pomysłu na city break? W takim razie zaplanuj weekendowy wyjazd do Paryża z Travel PP. Stolica Francji nazywana jest często miastem miłości, mody i sztuki. Klaudia Grabarczyk przypomina, że w Paryżu można nie tylko zwiedzać liczne zabytki, lecz także spacerować po parkach i ulicach czy wybrać się do galerii sztuki. Oprócz tego warto spędzić trochę czasu w klimatycznych restauracjach.

Co warto wiedzieć przed wyjazdem do Paryża z Travel PP?

Bądź przygotowany na nagłe zmiany pogody, z tego powodu nie ufaj długoterminowym prognozom. Paryż jest oblegany przez turystów, dlatego jeśli chcesz robić zdjęcia, zainstaluj aplikację, która usuwa ludzi z tła. Możesz również zwiedzać wcześnie rano, kiedy nie ma tłumów.