Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Klaudia Grabarczyk / LUKSEMBURG

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Incentive Travel » Inspiratorzy » Klaudia Grabarczyk / LUKSEMBURG

"Moja fascynacja Luksemburgiem, kosmopolitycznym krajem-miastem w samym sercu Europy, trwa już od jakieś czasu. I nic na to nie wskazuje, żeby się miała wyczerpać.

To miejsce różnorodności nie tylko językowej i kulturowej, ale również siedziba wielu europejskich instytucji. Wracam tu dosyć często i za każdym razem daje się zaskoczyć. Licznymi zabytkami wpisanymi na listę UNESCO, muzeami, wystawami, koncertami, fascynującymi krajobrazami i parkami przyrody, średniowiecznymi zamkami i szlakami pieszymi lub rowerowymi w całym regionie…”

– Klaudia Grabarczyk

 

Dlaczego warto wybrać Luksemburg na wakacje?

Zastanawiasz się, czy warto jechać na wycieczkę do Luksemburga z Travel PP? To europejskie mikropaństwo słynie ze średniowiecznych zamków, malowniczych widoków, wyśmienitych win i pysznych pralin. Klaudia Grabarczyk podkreśla, że Luksemburg jest pierwszym krajem w Europie, który wprowadził bezpłatny transport publiczny. Jeśli chcesz wypożyczyć auto, możesz tu liczyć na przystępne ceny.

Kto powinien rozważyć wyjazd do Luksemburga z Travel PP?

Małe księstwo jest idealnym miejscem dla zwolenników pieszych i rowerowych wycieczek, a także miłośników zamków. Chociaż Luksemburg kojarzy się nam głównie z bankami i siedzibami instytucji UE, należy podkreślić, że ma on bogatą historię. Warto spędzić trochę czasu w Larochette, w którym znajdują się dwa średniowieczne zamki i portugalskie restauracje.

Krótki przewodnik po Luksemburgu

Wycieczkę po Luksemburgu z Travel PP zacznij od Placu Guillaume II, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Kamienice utrzymane są w stylu neoklasystycznym, oprócz tego warto zobaczyć konny pomnik Wilhelma II Holenderskiego. Klaudia Grabarczyk zachęca, aby podczas wizyty w Luksemburgu zobaczyć Pałac Wielkich Książąt Luksemburskich, Katedrę Notre Dame, a także zamek Vianden. Oprócz tego koniecznie powinieneś odwiedzić miasto Echternach, który zachwyci Cię kamieniczkami, przepięknym parkiem i wszechobecnymi kwiatami. Kiedy zdecydować się na wyjazd do Luksemburga z Travel PP? Najlepiej zaplanować urlop na maj-wrzesień, ponieważ możesz wtedy liczyć na piękną pogodę.