Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Katarzyna Łazarowicz / GAUSTATOPPEN

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Incentive Travel » Inspiratorzy » Katarzyna Łazarowicz / GAUSTATOPPEN
Katarzyna Łazarowicz / GAUSTATOPPEN

Katarzyna Łazarowicz / GAUSTATOPPEN

Komunikacja i działania marketingowe są elementem jej działań zawodowych (lazarowicz.pl). Fascynują ją podróże zarówno po Polsce, jak i po całym świecie. Od trzech lat łączy je z uprawianiem sportu i startem w zawodach triathlonowych.

Sprawdź inne wycieczki w naszej ofercie:


"Zdecydowanie jedna z piękniejszych gór w Norwegii, z której szczytu 1883 m n.p.m. w pogodny dzień można zobaczyć nawet jedną szóstą Norwegii.

Wchodziliśmy najbardziej popularnym i doskonale oznaczonym czerwoną literą „T” szlakiem , który zaczyna się w okolicach dużego parkingu Stavsro. Trasa w obie strony wynosi 9 km, a pewną niedogodnością są na niej ruchome kamienie. Niezwykle ciekawe są te o wzorach falowych, pochodzące z okresu gdy góra znajdowała się na dnie oceanu. Droga w obie strony zajęła nam 3,5 h. Na górze znajduje się małe schronisko, w którym można wypić filiżankę kawy i zjeść przepyszne gofry. W lecie na szczyt kursuje kolejka górska, zbudowana we wnętrzu góry. Gaustabanen została uruchomiona w okresie zimnej wojny przez NATO. Na szczyt należy zabrać ze sobą dodatkowe, najlepiej przeciwdeszczowe ubrania, czapkę i rękawiczki, ponieważ pogoda potrafi być bardzo kapryśna i wieje mocny wiatr. W okolicy znajdują się popularne stoki narciarskie i klimatyczne domki z dachami porośniętymi trawą w okresie letnim.”

– Katarzyna Łazarowicz

 

Dlaczego warto zaplanować wyjazd do Gaustatoppen z Travel PP?

Jeśli uprawiasz wspinaczkę górską, wybierz się na wycieczkę na Gaustatoppen z Travel PP. To najwyższy szczyt w norweskim regionie Telemark, z którego rozciągają się wspaniałe widoki. Katarzyna Lazarowicz podkreśla, że w słoneczne dni można zobaczyć nawet ⅙ Norwegii. Zastanawiasz się, jak spakować się na wyjazd do Gaustatoppen z Travel PP? Obowiązkowo weź ze sobą buty trekkingowe i ciepłe, wodoodporne ubrania. Przydadzą Ci się również kijki trekkingowe.

Gaustatoppen – raj dla trekkingowców

Marzysz o tym, żeby pojechać do Norwegii? Przygotowując plan podróży, koniecznie uwzględnij w nim wycieczkę na Gaustatoppen z Travel PP. Doświadczonym trekkingowcom polecamy szlak, który zaczyna się przy kolejce Gaustabanen. Trasa jest stroma, dlatego w zdobycie szczytu włożysz więcej wysiłku. Oprócz tego możemy rozpocząć wyprawę w Selstali, Svineroi lub Rjukan. Niemal na samym szczycie znajduje się przytulne schronisko. Możesz w nim wypić kawę i zjeść gofra z dżemem truskawkowym. Ponadto kupisz tutaj pamiątki – czapki, magnesy i koszulki.

Gaustatoppen – idealne miejsce na aktywne wakacje

Katarzyna Lazarowicz przypomina, że Gaustatoppen położone jest w Górach Skandynawskich, kilka kilometrów na południe od miasteczka Rjukan, a 170 km od Oslo. Szczyt wznosi się na wysokości 1883 m n.p.m., a aby się na niego wspiąć, możesz wybrać jedną z kilku tras. Najpopularniejsza, a zarazem najłatwiejsza, zaczyna się w Stavsro, leżącym między Rjukan i Tuddal. Na górę możesz również wjechać kolejką linową, a wysiąść w budynku, pełniącym kiedyś funkcję wojskowej stacji radiowej. Jeśli jednak cierpisz na klaustrofobię, zdecyduj się na wyprawę trekkingową.