Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Katarzyna Łazarowicz / ESSAOUIRA

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Incentive Travel » Inspiratorzy » Katarzyna Łazarowicz / ESSAOUIRA
Katarzyna Łazarowicz / ESSAOUIRA

Katarzyna Łazarowicz / ESSAOUIRA

Komunikacja i działania marketingowe są elementem jej działań zawodowych (lazarowicz.pl). Fascynują ją podróże zarówno po Polsce, jak i po całym świecie. Od trzech lat łączy je z uprawianiem sportu i startem w zawodach triathlonowych.

Sprawdź inne wycieczki w naszej ofercie:


"Niezwykły port rybacki pełen malowniczych, niebieskich łodzi, otoczony blisko 250-letnimi murami obronnymi.

Nad głowami krążą mewy i rybitwy, które żywią się resztkami z nocnych połowów miejscowych rybaków. Pomiędzy kutrami na prowizorycznych stoiskach i w skrzyniach można zobaczyć całe bogactwo oceanu. Obok kilka prowizorycznych restauracji specjalizujących się w świeżych rybach i owocach morza. Po wybraniu tych, na które mamy ochotę, otrzymujemy je w niezwykle pysznej grillowanej postaci, do tego w bardzo niskiej cenie. Uczta dla podniebienia, nad oceanem Atlantyckim z epickimi falami rozbijającymi się o pobliskie skały, przy klimatycznym zachodzie słońca.”

– Katarzyna Łazarowicz

 

Dlaczego warto odwiedzić Essaouirę?

Wybierasz się do Maroka i zastanawiasz się, co powinieneś zwiedzić? Wybierz się na niezapomnianą wycieczkę do Essaouiry z Travel PP, czyli malowniczego portu fenickiego. Katarzyna Lazarowicz przypomina, że przez większą część roku wieją tu silne wiatry atlantyckie. Nic więc dziwnego, że Essaouira określana jest Wietrznym Miastem Afryki. To raj dla surferów, ale chętnie przyjeżdżają tu także artyści i backpackerzy.

Czego nie wolno przegapić podczas wyjazdu do Essaouiry z Travel PP?

Zobacz medynę, wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Możesz pospacerować po wąskich uliczkach, a przy okazji posłuchać lokalnych muzyków, kupić przyprawy i drewniane pamiątki. Oprócz tego powinieneś zobaczyć port rybny, na którym panuje niesamowita atmosfera. Podczas wycieczki spróbuj świeżej, grillowanej ryby. Katarzyna Lazarowicz podkreśla, że w mieście panuje swobodna, a nawet leniwa atmosfera. To świetne miejsce dla osób, które chcą zwolnić tempo i cieszyć się życiem. W Essaouira znajdują się liczne kawiarnie i restauracje, warto również poszukać skarbów w galeriach sztuki oraz sklepach z pamiątkami.

Co zobaczyć podczas wyjazdu do Essaouiry z Travel PP?

Fortyfikacje miejskie to obowiązkowy punkt zwiedzania, ponieważ rozciąga się z nim malownicza panorama na Wyspy Purpurowe. Jeśli planujesz urlop w czerwcu, koniecznie wybierz się na Festiwal Muzyki Gnaoua. Zastanawiasz się, kiedy jechać na wycieczkę do Essaouiry z Travel PP? Jeśli jesteś miłośnikiem windsurfingu lub kitesurfingu, wybierz się na wakacje w okresie kwiecień-listopad. A może wolisz zwiedzać? W takim razie zaplanuj urlop wiosną lub jesienią.