Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Katarzyna Łazarowicz / EIDFJORD

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Incentive Travel » Inspiratorzy » Katarzyna Łazarowicz / EIDFJORD
Katarzyna Łazarowicz / EIDFJORD

Katarzyna Łazarowicz / EIDFJORD

Komunikacja i działania marketingowe są elementem jej działań zawodowych (lazarowicz.pl). Fascynują ją podróże zarówno po Polsce, jak i po całym świecie. Od trzech lat łączy je z uprawianiem sportu i startem w zawodach triathlonowych.

Sprawdź inne wycieczki w naszej ofercie:


"Eidfjord jest wyjątkowy miejscem na mapie Norwegii.

Z jednej strony możesz spędzić tu niezwykle aktywnie czas, a z drugiej odpocząć ciesząc się wszechobecną naturą. Znajdują się tu ślady ludzkości sprzed 4000 lat, dlatego Eidfjord i wodospad Vøringsfossen są jednym z najbardziej atrakcyjnych i nietuzinkowych miejsc. Lato w Eidfjord jest bardzo intensywne. Wszystko żyje, a malownicza natura i uśmiechnięci ludzie dają poczucie nieograniczonej wolności, bycia w harmonii z naturą, kulturą miejsca, współtowarzyszami podróży, jak i ostatecznie samym sobą. Reset otrzymuje się tutaj w pakiecie. Do tego niesamowita możliwość odkrywania i czerpania przyrody, radość z pływania w fiordzie, słońce a czasem przelotny deszcz, wycieczki rowerowe lub piesze. Eidfjord jest też doskonałą bazą wypadową krótkich wypraw do fiordów, wodospadów, Bergen, Voss, Geilo lub na płaskowyż górski Hardangervidda. Już na początku podróż samochodem z portowego Bergen to niezwykle malownicze 150 km z zapierającymi dech widokami oraz przejazd przez 50 tuneli, z czego niektóre mają nawet 8 km długości i spore rondo na środku trasy… ”

– Katarzyna Łazarowicz

 

Eidfjord – cel podróży do Norwegii

Szukasz mało znanego miejsca na niezapomniane wakacje? W takim razie zaplanuj wyjazd do Eidfjord z Travel PP. Znajduje się ona na końcu Hardangerfjord, czyli piątego pod względem długości fiordu na świecie, a drugiego w Norwegii. Możesz tutaj podziwiać spektakularne wodospady i majestatyczne góry. Na śmiałków czekają też słynna półka skalna – Trolltunga i piękny lodowiec Folgefonna, nazywany białym sercem Norwegii. Katarzyna Lazarowicz namawia, aby podczas wyjazdu do Eidfjord z Travel PP wybrać się na spływ kajakowy wśród fiordów. Oprócz tego możesz wspiąć się na lodowiec, a także spróbować swoich sił w raftingu.

Co można robić na wakacjach w Eidfjord?

Wodospad Vøringsfossen jest jedną z głównych atrakcji w Eidfjord. Leży on na wysokości 700 m n.p.m, a jego całkowity spadek wynosi 182 m. Obserwowanie ogromnych ilości spadających z płaskowyżu Hardangervidda do doliny Måbødalen dostarcza ekscytujących wrażeń. Kilka lat temu został otwarty most schodkowy, który przecina wodospad Vøringsfossen. Przy dużych opadach śniegu zrezygnuj z wchodzenia na punkty widokowe w pobliżu hotelu Fossli, ponieważ narażasz się na niebezpieczeństwo. Wiosną i jesienią załóż ciepłe ubrania i buty, które ochronią Cię przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Katarzyna Lazarowicz podkreśla, że wycieczka do Eidfjord z Travel PP zapewnia niesamowite przeżycia. Wybierz się na wyprawę do rezerwatu przyrody Skaupsjøen/Hardangerjøkulen, położonego na terenie Eidfjord i Ulvik. Cieszy się on dużą popularnością wśród trekkingowców i narciarzy biegowych.