Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Kasia Szulc ZawszePoDrodze.com / NOWY JORK

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Incentive Travel » Inspiratorzy » Kasia Szulc ZawszePoDrodze.com / NOWY JORK
Kasia Szulc ZawszePoDrodze.com / NOWY JORK

Kasia Szulc ZawszePoDrodze.com / NOWY JORK

Na co dzień zajmuje się fizjoterapią, a po godzinach planuje swoje wyprawy i opisuję je na blogu zawszepodrodze.com. Stara się udowodnić, że samodzielne podróżowanie organizowane na własną rękę może być łatwe i przyjemne.

Sprawdź inne wycieczki w naszej ofercie:


„Poranne promienie słońca unoszące się na budzącym Manhattanie oświetlają powiewającą amerykańską flagę na Moście Brooklińskim.

Z każdą minutą zatłoczony mieszanką różnorodnych ludzi metro dowozi ich na Wall Street. Dźwięki klaksonów z żółtych taksówek nadają melodie temu miastu. Jednak już na szczycie Top of the Rock nastaje cisza i widać tylko wieżowce, ogromny Central Park oraz majestatyczny Empire State Building.”

– Kasia Szulc ZawszePoDrodze.com

 

Czy warto wybrać się na wycieczkę do Nowego Jorku z Travel PP?

Kasia Szulc przypomina, że znajduje się tu mnóstwo atrakcji, nie tylko Central Park, Statua Wolności czy Times Square. Podczas wizyty w Nowym Jorku powinieneś koniecznie zobaczyć Most Brooklyński, Empire State Building i Metropolitan Museum of Art. Oprócz tego nie możesz przegapić Rockefeller Center, czyli kompleksu biurowców i lokali rozrywkowych. Miejsce jest oblegane przez turystów w okresie świątecznym, ponieważ nieodłącznie kojarzy się z ogromną choinką. W zimie można również pojeździć na lodowisku.

Nowy Jork – miasto, które nigdy nie zasypia

Central Park to obowiązkowy punkt wycieczki do Nowego Jorku z Travel PP. Znajduje się on w centrum Manhattanu i zajmuje prawie 350 hektarów powierzchni. Central Park co roku odwiedzają 42 miliony osób. To miejsce, w którym chętnie odpoczywają mieszkańcy, ale często można też spotkać turystów. Ścieżki piesze i rowerowe, pomniki, stawy i jeziora zapewniają idealne warunki do wypoczynku. Kasia Szulc przypomina, że znajdują się tu też teatr Delacorte, zoo, szlaki konne i dwa lodowiska, w tym jedno służy latem jako basen. Jeśli kochasz musicale, planując wyjazd do Nowego Jorku z Travel PP, zaplanuj wizytę w jednym z teatrów na Broadwayu.

Co powinieneś wiedzieć przed wyjazdem do Nowego Jorku z Travel PP?

Pamiętaj, że sam paszport nie wystarczy, oprócz tego musisz złożyć wniosek ESTA, czyli zezwolenie na podróż. Należy podkreślić, że wyrobienie dokumentu jest mniej skomplikowane niż uzyskanie wizy. Pamiętaj, żeby wybrać się do Nowego Jorku przynajmniej na 3 dni, ponieważ na początku może Cię przytłoczyć. Im więcej czasu w nim spędzisz, tym bardziej docenisz jego różnorodność.