Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Kasia & Paweł TheyAway.pl / PERUWIAŃSKA AMAZONIA

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Incentive Travel » Inspiratorzy » Kasia & Paweł TheyAway.pl / PERUWIAŃSKA AMAZONIA
Kasia & Paweł TheyAway.pl / PERUWIAŃSKA AMAZONIA

Kasia & Paweł TheyAway.pl / PERUWIAŃSKA AMAZONIA

Dwa razy rzucali pracę, aby móc wyjechać w kilkumiesięczne podróże i spełniać swoje backpackerskie marzenia. Razem odwiedzili ponad 13 krajów w obu Amerykach i właśnie tą część świata pokochali najbardziej.  Jeśli też uwielbiasz dalekie podróże zajrzyj na ich bloga TheyAway.pl

Sprawdź inne wycieczki w naszej ofercie:


"Wyobraźcie sobie wyjazd na ogromną działkę, gdzie zielona roślinność jest sto razy bardziej bujna, wszystko ma kolce albo jad a mrówki wyglądają jak powiększone przez lupę.

Nocą odgłosy owadów nie dają spać a rano budzi Was dźwięk przypominający odrzutowiec – to tylko wyjce ogłaszające zajęcie terytorium ? Taka właśnie jest Amazonia!

W rezerwacie Tambopata w peruwiańskiej części Amazonii spędziliśmy pięć dni i cztery noce. Dzięki lokalnemu przewodnikowi udało nam się zobaczyć niesamowite gatunki: tarantule, kajmany, papugi, żółwie, małpy, piranie i palmy “idące” w stronę bardziej oświetlonych miejsc na wyrastających dodatkowych pniach. Natura pokazała nam w Amazonii swoje piękno i bogactwo w całej swojej okazałości i nigdy nie czuliśmy się bliżej niej.

Spanie w środku dżungli bez elektryczności i zasięgu, nierówna walka z komarami i jedzenie żywych robaków to tylko część przygód, które zafundowała nam Amazonia ? Po kolejną dawkę emocji na pewno jeszcze kiedyś tam wrócimy…”

– Kasia & Paweł TheyAway.pl

 

Gdzie papugi jedzą glinę

Jeżeli podobnie jak Kasia i Paweł z bloga theyaway.pl chcecie wybrać się na wycieczkę do AmazoniiTravel PP pomoże Wam zorganizować wyjazd do rezerwatu Tambopata w Peru. Dorzecze rzeki, która tu przepływa, ma jeden z najwyższych wskaźników bioróżnorodności na świecie. Szczególną atrakcją rezerwatu Tambopata są kolorowe papugi znane z tego, że przysiadają na ścianach z gliny zwanych colpa, by ją zjadać. Ma to oczyścić ich przewód pokarmowy z toksyn.

(Nie)zwykłe przysmaki Amazonii

Podczas wycieczki do Amazonii Travel PP umożliwia skosztowanie lokalnych specjałów, które mogą zadziwić wielu Europejczyków. Tak jak Kasia i Paweł z theyaway.pl można spróbować owadów, najlepiej pod czujnym okiem przewodnika. Osoby ceniące tradycyjne jedzenie ucieszy fakt, że Peru to ojczyzna ziemniaków i kukurydzy, które spożywa się tutaj pod przeróżnymi postaciami.

Wycieczka do Peru z Travel PP

Wyjazd do Peru wiąże się z koniecznością pokonywania ogromnych odległości między poszczególnymi atrakcjami. Pierwszy raz warto wybrać się z wycieczką zorganizowaną, by bez problemu dotrzeć do takich atrakcji jak: Lima, Cuzco czy Machu Picchu. Biuro zapewnia zakwaterowanie, transport i opiekę przewodnika. Podczas wyjazdu będzie okazja do zwiedzania zabytków epoki kolonialnej i zakupu lokalnego rękodzieła.