Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Kasia Jamróz / FLORENCJA

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Incentive Travel » Inspiratorzy » Kasia Jamróz / FLORENCJA
Kasia Jamróz / FLORENCJA

Kasia Jamróz / FLORENCJA

Od lat prowadzi trekkingi górskie na całym świecie i krajoznawstwo. Prowadzi szkolenia z turystyki górskiej zimowej i letniej. A na co dzień uprawia zdrowe gotowanie i przetwory domowej roboty. Swój raj na ziem znalazła w Furmanowej, skąd planuje i resetuje się przed kolejnymi wyprawami.

Zdjęcie i relacje ze swoich wypraw zamieszcza na FB @kasia.jamroz.14 lub @WariantS

Sprawdź inne wycieczki w naszej ofercie:


"Serce Toskanii i miasto przeciągów! Przed sezonem kolejki do muzeów, restauracji wcale nie mniejsze. A i pogoda nie lepsza ale...

spacerując z lokalnym przewodnikiem po bazylice Santa Croce można dowiedzieć się, że Gioacchino Rossini to tak naprawdę był muzykującym kucharzem, Michelangelo nie spoczywa w swoim grobowcu tylko w ołtarzu obok, a wygnany przez Florentczyków Dante Alighieri pośmiertnie macha z Rawenny i nie uśmiecha mu się powrót, bo wydali na niego karę śmierci! Barbarzyńcy. I zawsze jest tu dobra pora na pizzę, pastę, panini i pyszne lody tuż przy słynnym moście Ponte Vecchio.”

– Kasia Jamróz

Wycieczka do Florencji z Travel PP – miasta narodzin renesansu

Florencja często nazywana jest „Muzeum pod Gołym Niebem” i „Perłą Toskanii”. Miasto położone jest nad rzeką Arno i corocznie przyciąga turystów z całego świata. Kusi turystów wspaniałą architekturą, kulinarnymi przysmakami, wyśmienitym winem i cudowną atmosferą. Większość najpiękniejszych zabytków znajduje się w centrum Florencji, często możesz je odkryć, spacerując po uroczych uliczkach. Dlaczego warto zarezerwować wyjazd do Florencji z Travel PP? To idealne miejsce dla osób, które lubią chodzić do muzeów i galerii sztuki. Podczas wizyty we Florencji powinieneś zobaczyć katedrę Santa Maria del Fiore. Na szczycie kopuły znajduje się punkt widokowy, z którego rozciąga się malowniczy widok na miasto. Aby wejść na wieżę, należy pokonać 414 schodów, ale wysiłek się opłaca.

Kiedy zaplanować wyjazd do Florencji z Travel PP?

Biorąc pod uwagę pogodę, najlepiej odwiedzić ją wiosną lub wczesną jesienią. Chcesz uniknąć tłumów? Kasia Jamróz radzi, żeby wybrać się do Florencji zimą, co prawda, jest wtedy chłodniej, ale zwykle słonecznie. Zastanawiasz się, co warto zobaczyć podczas wycieczki do Florencji z Travel PPKasia Jamróz przypomina, że bazylika Santa Croce jest największym kościołem franciszkańskim na świecie. To właśnie tutaj zostali pochowani najwybitniejsi Włosi – Machiavelli, Rossini, Michał Anioł, Vasari i Foscolo. Bazylika Santa Croce znajduje się na Piazza Santa Croce, a odwiedzając tę okolicę, warto również zobaczyć Palazzo Cocchi-Serristori. Obecnie renesansowy pałac mieści biura rady regionalnej.