Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Karolina MojaAustralia.com / ISLANDIA

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Strona Główna » Inspiratorzy » Karolina MojaAustralia.com / ISLANDIA

Karolina MojaAustralia.com / ISLANDIA

Z pochodzenia gdańszczanka mieszkająca w Australii. Uwielbia odkrywać krainę kangurów i resztę świata, a swoje przygody opisuje na blogu Moja Australia i świat. Zajmuje się układanie planów podróży po Australii.

"Islandia jakiś czas temu stała się bardzo popularnym wśród Polaków miejscem na wakacje.

Jeszcze kilka lat temu islandzkie piękno było mniej dostępne, a teraz dzięki tanim lotom jest prawie na wyciągnięcie ręki. O krainie ognia i lodu marzyłam od 2005 roku. To właśnie wtedy kolega Islandczyk naopowiadał mi historii o pięknych miejscach w jego ojczyźnie.

Najbardziej chciałam zobaczyć lagunę lodowcową, czy też jezioro Jökulsárlón, które powstało na skutek topniejącego lodowca Vatnajökull. Jezioro jest magiczne – pokryte kawałkami lodowca, które nieustannie poruszają się po wodzie. Kry o różnym odcieniu błękitu i bieli co jakiś czas uderzają o siebie komponując niesamowite dźwięki. Niektóre z dryfujących kawałków lodowca są nieskazitelnie przejrzyste aż przypominają szkło.

Kawałek dalej znajduje się Diamond Beach, czyli diamentowa plaża. Tymi diamentami są kawałki lodowca, które woda wypchała na brzeg czarnej plaży. Kontrast białego lodu i czarnego piasku nadaje temu miejscu niepowtarzalnego klimatu. Szczególnie kiedy lodowe ‚diamenty’ świecą w promieniach zachodzącego słońca.”

– Karolina MojaAustralia.com