Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Karolina MojaAustralia.com / ISLANDIA

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Incentive Travel » Inspiratorzy » Karolina MojaAustralia.com / ISLANDIA
Karolina MojaAustralia.com / ISLANDIA

Karolina MojaAustralia.com / ISLANDIA

Z pochodzenia gdańszczanka mieszkająca w Australii. Uwielbia odkrywać krainę kangurów i resztę świata, a swoje przygody opisuje na blogu Moja Australia i świat. Zajmuje się układanie planów podróży po Australii.

Sprawdź inne wycieczki w naszej ofercie:


"Islandia jakiś czas temu stała się bardzo popularnym wśród Polaków miejscem na wakacje.

Jeszcze kilka lat temu islandzkie piękno było mniej dostępne, a teraz dzięki tanim lotom jest prawie na wyciągnięcie ręki. O krainie ognia i lodu marzyłam od 2005 roku. To właśnie wtedy kolega Islandczyk naopowiadał mi historii o pięknych miejscach w jego ojczyźnie.

Najbardziej chciałam zobaczyć lagunę lodowcową, czy też jezioro Jökulsárlón, które powstało na skutek topniejącego lodowca Vatnajökull. Jezioro jest magiczne – pokryte kawałkami lodowca, które nieustannie poruszają się po wodzie. Kry o różnym odcieniu błękitu i bieli co jakiś czas uderzają o siebie komponując niesamowite dźwięki. Niektóre z dryfujących kawałków lodowca są nieskazitelnie przejrzyste aż przypominają szkło.

Kawałek dalej znajduje się Diamond Beach, czyli diamentowa plaża. Tymi diamentami są kawałki lodowca, które woda wypchała na brzeg czarnej plaży. Kontrast białego lodu i czarnego piasku nadaje temu miejscu niepowtarzalnego klimatu. Szczególnie kiedy lodowe ‚diamenty’ świecą w promieniach zachodzącego słońca.”

– Karolina MojaAustralia.com

 

Islandia – między lodowcem a wulkanem

Islandia, zgodnie z nazwą, to kraina lodu – około 11% jej powierzchni pokrywają lodowce. Ze względu na położenie na „gorącym punkcie” Grzbietu Śródatlantyckiego, występuje na niej około 18 aktywnych wulkanów. Czarne plaże, takie jak Diamond Beach, i kontrastująca biel lodowca to widoki, które kuszą turystów.

Wycieczka trasą Karoliny z bloga mojaaustralia.com

Jeziora lodowcowe to powszechny widok na Islandii – przy odrobinie szczęścia na ich plażach można spotkać nawet foki. Karolina, autorka bloga mojaaustralia.com, zachęca, by po przyjeździe udać się do powstałej w wyniku topnienia lodowca Vatnajökull laguny lodowej Jökulsárlón i podziwiać wyrzucone na brzeg bryły lodu, tworzące tak zwaną Diamond Beach. Na wycieczkę na Islandię Travel PP poleci Ci przewodników, którzy pokażą najciekawsze miejsca podobne do jeziora Jökulsárlón lodowca Vatnajökul, który jest największym lodowcem Islandii.

Złoty Krąg i wody geotermalne

Wyjazd na Islandię nie może obyć się bez zwiedzania Złotego Kręgu – ścieżki, której atrakcje to między innymi Park Narodowy Thingvellir, imponujący wodospad Gullfoss oraz dolina geotermalna Haukadalur. Znajdują się tutaj gejzery i gorące źródła, świadczące o aktywności wulkanicznej na Islandii.