Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Karina Awarska / SŁOWACJA

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Incentive Travel » Inspiratorzy » Karina Awarska / SŁOWACJA
Karina Awarska / SŁOWACJA

Karina Awarska / SŁOWACJA

Dyplomowany fotograf. Od 10 lat w zawodzie. Autorka publikacji w gazetach oraz wystaw fotograficznych. Najbardziej lubi fotografować ludzi i pokazywać ich emocje, chętnie łączy to z podróżami. Kocha fotografować sportowców i zawody sportowe, a obecnie coraz częściej angażuje się w fotografie dla film: portrety, eventy, strony internetowe.

Sprawdź inne wycieczki w naszej ofercie:


"Po drugiej stronie Tatr czeka nas niezwykła przyroda, klimatyczne parki, tajemnicze zamki, ujmujące miasta oraz całkiem dobra kuchnia.

Podróżniczy raj na wyciągniecie ręki. Jednak z całej, powyższej listy atrakcji największe wrażenie zrobiła na mnie usytuowana na granicy Pienińskiego i Tatrzańskiego Parku Narodowego drewniana Ścieżka widokowa w Koronach Drzew Bachledka. Niecodzienny sposob, aby podziwiać florę i wspaniałą panoramę z wysokości 24 metrów. A z wieży widokowej (32 m) widać szczyty Tatr Bielskich, wyjątkową panoramę Pienin i malownicze Zamagurze. Dopełnieniem w odkrywaniu  najpiękniejszych słowackich krajobrazów z pewnością jest udział w zorganizowanym spływie Dunajcem. Poza wysłuchaniem  fascynujących opowieści i legend związanych z rzeką można w pełni nacieszyć oczy widokiem otaczających Pienin. W programie również zwiedzanie zamku w Niedzicy, zapory na Dunajcu oraz Parku Miniatur Podhala, Orawy i Spisza. Cały wyjazd to doskonały pomysł na wydłużony wakacyjny weekend.”

– Karina Awarska

 

Na pograniczu Pienińskiego i Tatrzańskiego Parku Narodowego

Wycieczka na Słowację Travel PP stanowi doskonałą okazję do zobaczenia znanych nam gór od ich południowej strony. Doskonały widok na zielone lasy słowackiej części Pienińskiego Parku Narodowego i Tatrzańskiego Parku Narodowego zapewnia odwiedzona przez Karinę Awarską Ścieżka w Koronach Drzew Bachledka. Długa na 600 metrów trasa zakończona jest wieżą, z której rozciąga się widok na Tatry BielskiePieniny i Zamagurze.

Spływ Dunajcem

Słowację z Polską łączą nie tylko góry. Rzeka Dunajec, o której pisze Karina Awarska, umożliwia spływ tratwą z przewodnikiem zwanym flisakiem, połączony ze zwiedzaniem lokalnych zabytków oraz możliwością oglądania Pienin i Zamagurza z perspektywy rzeki. Najpiękniejsza jej część, Przełom Dunajca, wyjątkowo prezentuje się jesienią, gdy kolorowe liście kontrastują z białymi wapiennymi skałami.

Wyjazd na Słowację Travel PP – atrakcje dla całej rodziny

Jeśli wybieramy się na Słowację z dziećmi, będziemy potrzebować również atrakcji, która zapewni im zajęcie w deszczowy dzień. Aquapark Tatralandia w Liptowskim Mikułaszu ma 14 basenów termalnych, 28 zjeżdżalni, sauny oraz strefę wellness, dzięki czemu zapewni rozrywkę każdemu członkowi rodziny. Na miejscu można też zjeść tradycyjne dania kuchni słowackiej.