Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Kamila Brzozowska 'Kamomil' / BARCELONA

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Incentive Travel » Inspiratorzy » Kamila Brzozowska 'Kamomil' / BARCELONA
Kamila Brzozowska 'Kamomil' / BARCELONA

Kamila Brzozowska 'Kamomil' / BARCELONA

Zawodowo pielęgniarka z ogromnym zamiłowaniem do podróży i odkrywania świata. Zakochana w bałkańskim stylu życia, a jej serce skradła Albania i to z nią wiąże swoje dalsze plany. Jej poczynania możecie śledzić na blogu kamomil.pl

Sprawdź inne wycieczki w naszej ofercie:


"Parku Güell jest wizytówką Barcelony, znajduje się na pocztówkach i w przewodnikach czyli jedno z wielu MUST SEE miasta.

Jeśli traficie tam w słoneczną pogodę, a w Barcelonie to raczej gwarantowane, to będziecie mogli się poczuć jak w bajce. Palmy, zielone papugi nad głowami i wymyślne budowle. Znajduje się tu również muzeum poświęcone twórcy parku, czy słynnemu Gaudiemu, dzięki któremu Barcelona jest tak wyjątkowo piękna. Początkowo Gaudi wraz ze swoim wspólnikiem i przyjacielem Güell (od jego imienia jest nazwa parku) chcieli stworzyć prestiżowe osiedle, w efekcie powstał tylko ten park. Ciekawostką jest też to, że znajduje się tutaj najdłuższa ławka na świecie.”

– Kamila Brzozowska 'Kamomil’

 

Wycieczka do Barcelony, miasta Gaudiego

Kamienice niczym żywe organizmy

Czy można mieszkać w dziele sztuki? Tak, jeśli mieszka się w Barcelonie. Podczas wycieczki do Barcelony z Travel PP zobaczysz zdumiewające i zachwycające formą budynki projektu słynnego secesyjnego architekta, Antoniego Gaudí. Podobnie jak Kamila Brzozowska, nie przejdziesz obok nich obojętnie. Płynne linie oraz liczne odwołania do przyrody sprawiają, że Casa Milà, Casà Batlló i Park Güell przypominają żywe twory.

Od kolonii do parku – Park Güell

Tak jak powiedziała Kamila Brzozowska – ten park to wizytówka Barcelony. Pierwotna wizja zakładała, że będzie osiedlem dla bogatej burżuazji, jednak projekt nigdy nie został ukończony. To, co zostało, dziś jest częścią barwnego, baśniowego wręcz ogrodu z najdłuższą ławką na świecie i budowlami zdobionymi kolorowymi mozaikami.

Sagrada Familia, największe dzieło w dorobku Gaudiego

Wybuch wojny domowej, skomplikowana i wieloelementowa konstrukcja oraz finansowanie z datków wiernych i sprzedaży biletów – oto główne powody trwającej od ponad stu lat budowy Sagrady Familii – kościoła, któremu Gaudí poświęcił ostatnie 15 lat życia. W programie wycieczki do Barcelony Travel PP zaplanowało zwiedzanie Sagrady Familii, w której mieści się krypta, gdzie pochowano twórcę kościoła.