Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Justyna Cieślak / MAJORKA

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Incentive Travel » Inspiratorzy » Justyna Cieślak / MAJORKA

"Majorka to taki kontynent w miniaturze. Znajdziecie tu wszystko:

lazurowe morze, kameralne zatoczki i piaszczyste plaże, skaliste wybrzeża i niezwykłe góry, zabytki i ciekawą architekturę miast oraz imprezy do białego rana. Wprost idealne warunki do aktywnego wypoczynku (istny raj dla miłośników kolarstwa), jak i do słodkiego lenistwa na bajecznych plażach. Jednak prawdziwe piękno Majorki szczególnie widać poza sezonem. Dla tych, którzy nie przepadają za upałami i leżeniem plackiem na plaży, szczególnie polecam zimę i wczesną wiosnę. Dlatego, że oprócz typowych, wakacyjnych atrakcji takich jak plaże i ośrodki wczasowe, wyspa oferje niezwykłe bogactwo kulturowe i historyczne oraz zachwycającą różnorodność krajobrazów. Dlatego obowiązkowo należy zwiedzić ją samochodem, gdyż najbardziej niezwykłe widoki są poza miastem. W mniej oblegane przez turystów miesiące koszt wynajmu nie jest wysoki, a miejsc do zobaczenia tyle, że spokojnie można poświęcić na to cały tydzień. Podróż z jednej końca wyspy na drugi to blisko 3 godziny. Cztery kółka umożliwiają, dotarcie tam gdzie nie dojedzie transport publiczny. Możliwość zjechania w każdej chwili z trasy to okazja poznania niepowtarzalnego i autentycznego klimatu majorkańskiego. My uniknęliśmy nudy i ograniczeń, a odnaleźliśmy miejsca wyjątkowe.”

– Justyna Cieślak

 

Majorka na dwóch kółkach

Majorka znana jest z pięknych plaż i dyskotek ściągających fanów imprez z całego świata. Wyjazd na Majorkę z Travel PP to o wiele więcej niż leżenie na piasku pod palmami z drinkiem z palemką. Wyspa obfituje w atrakcje, do których łatwo dojechać na własną rękę. Justyna Cieślak słusznie zauważa, że Majorka przyciąga miłośników jazdy na rowerze ze względu na doskonałe trasy i pewną pogodę. Na wyjazd na Majorkę Travel PP zapewni transport oraz listę miejsc wartych zwiedzenia.

Atrakcje Majorki

Wśród obowiązkowych punktów, które warto zobaczyć na Majorce, można wymienić:

  • jaskinie: Cuevas del Drach, Cuevas dels Hams, Cuevas de Artà, Cuevas de Campanet i de Gènova. Kreatywne iluminacje, koncerty muzyki klasycznej na żywo, ciekawe historie przewodników i oszałamiające formacje skalne przyciągają tu rzesze turystów, dlatego za radą Justyny Cieślak lepiej udać się tu poza sezonem;
  • katedrę La Seu w Palma de Mallorca zbudowaną na miejscu dawnego meczetu. To najwspanialsza budowla na całej wyspie z największą gotycką rozetą na świecie;
  • Półwysep Formentor – znajduje się tu punkt widokowy na Majorkę oraz latarnia morska z restauracją;
  • Palma de Mallorca – stolica wyspy z zabytkową starówką. Znajduje się tu też rezydencja hiszpańskiej rodziny królewskiej.