Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Janusz Przybylski / NOSY BE & NOSY IRANJA

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Incentive Travel » Inspiratorzy » Janusz Przybylski / NOSY BE & NOSY IRANJA

"Czy wiecie jak wygląda kraina wiecznego szczęścia?

To niewielkie wyspy na Oceanie Indyjskim, przy północno-zachodnim wybrzeżu Madagaskaru w prowincji Mahajanga. Śnieżnobiałe, bajeczne plaże, krystaliczna woda, rafy koralowe, żółwie morskie i kraby palmowe, do tego niezwykli lokalsi. To również kraina lemurów i innych niespotykanych nigdzie indziej zwierząt i roślin. Mówiąc o Nosy Be nie sposób nie wspomnieć o jej największym szczycie Mont Lokone (450 m n.p.m.) oraz o wspaniałym rezerwacie przyrody. Zwierzęta żyją tu w swoim prawdziwie naturalnym środowisku. Nosy Iranja to kolejna, oddalona od Nosy Be o około 50 km wyspa. Tak naprawdę to jakby dwie osobne wyspy, które podczas odpływu połączone są przepiękną piaszczystą 1,5 km plażą. Warto wdrapać się na górę i z punktu widokowego zobaczyć jak wyspy zaczynają się łączyć. Na większej z nich znajduje się lokalna wioska. Spacer do tego miejsca to wejście w zupełnie inny świat. Można tam zakupić świetne pamiątki z podróży – lokalne rękodzieło.”

Film ?

– Janusz Przybylski

 

Nosy Be i Nosy Iranja – rajskie wyspy na Oceanie Indyjskim

Wycieczka na Madagaskar Travel PP. Zobacz krainę lemurów.

Madagaskar to jedno z niewielu miejsc na świecie, w którym występują lemury. W tym położonym na Oceanie Indyjskim państwie wyspiarskim znajduje się wiele rezerwatów chroniących te wyjątkowe stworzenia. Jednym z nich jest położony w prowincji Mahajanga na Nosy Be Rezerwat Przyrody Lokobe, gdzie żyją zagrożone wyginięciem lemury czarne oraz odkryte w 2021 roku, mierzące około 2,5 cm nanokameleony. Sporym zaskoczeniem dla turystów jest krab palmowy, który potrafi wspinać się na palmy i swoimi szczypcami rozłupywać kokosy. Wycieczka na Madagaskar z Travel PP pozwala zobaczyć czczone przez lokalną ludność baobaby i lasy deszczowe.

Janusz Przybylski poleca: Nosy Be i Nosy Iranja

Wspomniane przez podróżnika Nosy Be i Nosy Iranja to dwie z kilku wysp leżących na północno-zachodniej części Madagaskaru. Lokalna społeczność żyje tu, jak w całej Mahajandze, z uprawy trzciny cukrowej, pieprzu, wanilii, oraz, oczywiście, turystyki. Obowiązkowym punktem na mapie są wspomniane przez Janusza Przybylskiego szczyty Mont Lokone i Mont Passot, z których rozlega się wspaniały widok na okolicę. Oryginalne pamiątki z wycieczki do Nosy Be można kupić na targu znajdującym się w największym mieście, Andoanie, znanym także jako Helle-Ville.