Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Janusz Przybylski / HAWANA

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Incentive Travel » Inspiratorzy » Janusz Przybylski / HAWANA
Janusz Przybylski / HAWANA

Janusz Przybylski / HAWANA

Poznaniak z ogromną pasją zarówno do sport, jak i do podróży. Swoje fotorelacje zamieszcza na www.instagram.com/januszprzybylski/

Sprawdź inne wycieczki w naszej ofercie:


"Niezwykle barwni mieszkańcy, salsa i rumba na ulicach Hawany, rum i cygara to kubańskie symbole.

Jednak to nie tylko egzotyka i taniec tworzą klimat miasta. Nigdzie indziej na świecie nie spotkamy takiej ilości starych amerykańskich samochodów będących w powszechnym użytku. Chevrolety, cadillaki, chryslery, oldsmobile, buicki… z lat pięćdziesiątych wciąż poruszają się po ulicach miasta. Oryginalnych części mają niewiele, ale nadal są „na chodzie”! W większości przypadków to taksówki dla turystów i są nie lada atrakcją. Polecam przejażdżkę po Hawanie prezentującym się wspaniale,  kolorowym kabrioletem. Stylowe auta są do wynajęcia przy Placu Rewolucji i wokół Parku Centralnego. Uzupełnieniem tego „muzeum motoryzacji” są łady i polskie maluchy, które nazywane są pieszczotliwie przez Kubańczyków – Polakito.”

– Janusz Przybylski

 

Hawana – miasto-perła Karaibów

Kabrioletem w przeszłość

Z czym najczęściej kojarzy się Hawana? Z salsą, rumem i zabytkowymi samochodami. Zwiedzanie miasta najlepiej zacząć tak jak Janusz Przybylski, od przejażdżki stylowym kabrioletem wynajętym na przykład przy Placu RewolucjiWyjazd do Hawany z Travel PP oznacza zobaczenie miasta ze wszystkich stron: z jednej strony znajdziesz tu imponujące, odnowione zabytki, z drugiej – rozpadające się budynki.

Miasto radości i zabawy

Mimo trudnych warunków Kubańczycy potrafią się świetnie bawić, o czym wiedział już Ernest Hemingway. Obok Parku Centralnego do dziś czynny jest jeden z jego ulubionych barów – La Floridita, w którym można spróbować znanych drinków: Cuba Libre, Mojito czy Daiquiri. Wyjazd do Hawany stanowi idealną okazję, by zatańczyć salsę w słynnej Casa de la Música lub jednej z wielu dyskotek.

Wyjazd do Hawany Travel PP. Historia na każdym rogu.

Hawanie od lat 80. XX wieku odnowiono wiele architektonicznych pereł. Ogromną uwagę przyciągają m.in.: wzorowany na waszyngtońskim Kapitolwraz z wymienionym przez Janusza Przybylskiego Parkiem Centralnym oraz zbudowana z koralowcaArchikatedra. Jednym z ważniejszych miejsc jest też Plac Rewolucji, gdzie Fidel Castro wygłaszał swoje wielogodzinne przemówienia. Stoi tam także pomnik José Martí – autora wiersza, który dziś znany i śpiewany jest jako Guantanamera.