Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Jan Kuczera / ZATOKA HALONG

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Incentive Travel » Inspiratorzy » Jan Kuczera / ZATOKA HALONG
Jan Kuczera / ZATOKA HALONG

Jan Kuczera / ZATOKA HALONG

Od 10 lat organizuje samodzielne, bliższe i dalsze wyjazdy. Kieruje nim chęć poznania każdego zakątka świata. Do tej pory udało się jemu odwiedzić 34 kraje, ale jeszcze sporo przed nim. Na co dzień, pracuje na etacie, więc blog popstrykanepodroze.pl, który łączy moje pasje do podróży i fotografii, powstaje po godzinach. Podróże realizuje w standardowych 26 dniach wakacji rocznie. Wszystko to kwestia dobrego planowania.

Sprawdź inne wycieczki w naszej ofercie:


"Pasja do podróżowania zaczęła się u mnie bardzo wcześnie. W dzieciństwie cały pokój miałem powyklejany obrazkami z najróżniejszych zakątków świata. Wtedy powstały moje pierwsze podróżnicze marzenia, a wśród nich - wietnamska zatoka HaLong.

Surowe skały porośnięte dziką roślinnością, dosłownie wbite na sztorc w zielono-niebieskie wody Morza Południowochińskiego. Przepiękne, malownicze zatoczki, niesamowite niebo i romantyczne zachody słońca. Najlepiej wybrać się na dwudniowy rejs z nocowaniem na łodzi – wtedy będziecie mogli podziwiać piękno HaLong o każdej porze dnia. Gwarantuję, że morska kąpiel o zachodzie słońca i poranne kajakowanie pomiędzy surowymi skałami to wspomnienia, które zostaną z Wami na długo.”

– Jan Kuczera

 

Najbardziej malownicze wyspy Wietnamu

Zatoka Opadających Smoków

Leżąca przy Morzu Południowochińskim zatoka Ha Long, uznana za jeden z siedmiu cudów świata natury, to jeden z najchętniej odwiedzanych zakątków Wietnamu. Jej nazwa związana jest z legendą o Rodzicielce Smoków i jej dzieciach zesłanych Wietnamczykom do pomocy w walce z najeźdźcami. Rejon ten składa się z około 2000 skalnych wysepek i wysp. Aby móc w pełni cieszyć się urokiem zatoki, bloger Jan Kuczera poleca wykupić wycieczkę doHa Long. Travel PP oferuje w tym zakresie rejs łódką i opiekę przewodnika.

Atrakcje zatoki Ha Long

Wody Morza Południowochińskiego wypełniające zatokę i znajdujące się w nich wapienne formacje skalne przyciągają znaczną liczbę turystów, którzy chcą zwiedzić widowiskowe jaskinie czy przejść się po lasach deszczowych porastających wyspy. Za radą Jana Kuczery polecamy podziwianie zatoki o zachodzie słońca z pokładu łodzi lub wynajęcie kajakai samodzielną eksplorację zakątków Ha Long.

Panorama zatoki i fascynujące jaskinie

Wycieczka do Ha Long z Travel PP to obowiązkowo zwiedzanie jaskiń i wysp. Jedną z popularniejszych jest leżąca w sercu zatoki Sung Sot, czyli Jaskinia Niespodzianek. Nie sposób też pominąć wyspy Ti Top, której nazwa upamiętnia radzieckiego astronautę Giermana Titowa. Z jej szczytu można podziwiać panoramę zatoki.