Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Izabella Sapuła / NOWY JORK

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Incentive Travel » Inspiratorzy » Izabella Sapuła / NOWY JORK
Izabella Sapuła / NOWY JORK

Izabella Sapuła / NOWY JORK

Psycholog, fotograf i fotografujący podróżnik. Niewyczerpanym źródłem inspiracji jest dla niej człowiek. Fotografując w trakcie podróży, opowiada proste historie, których bohaterami są zwyczajni ludzie. Fotografii używa jak machiny do zatrzymywania czasu, która pozwala ocalić wszystko to, co prawdziwe i niepowtarzalne. Swoje fotograficzne reportaże z Indii, Boliwii, Chile, Wenezueli, Ekwadoru czy Peru pokazywała na wielu festiwalach podróżniczych, a od kilku lat związana jestem z Festiwalem Kultury Hiszpańskojęzycznej https://izabellasapula.com

Sprawdź inne wycieczki w naszej ofercie:


"Zawsze chciałam tu BYĆ.

Miasto-mania wiel(k)ości, ekscentryczna symbioza niecierpliwości i zachwytu, migotanie przedsionków, wzrost ciśnienia, a.rytm.ia ulicy….co strumieniami płynie pod prąd…w kierunku przylądka (nie)spełnionych nadziei. ….a ja w biegu…. bez tchu…na najwyższe piętra bezsenności…..gubię nogi…. metro ucieka…..
Miasto mostów pomiędzy westchnieniami…….
dziś….jutro….zawsze

I jeszcze nutka: https://www.youtube.com/watch?v=jlYfaJYn5fU

– Izabella Sapuła

 

Miasto, które nigdy nie śpi

Nowy Jork – najciekawsze miasto Stanów Zjednoczonych

Pełne billboardów Time Square, strzeliste wieżowce, teatry, kina i nocne kluby. Nowy Jork zdaniem Izabelli Sapuły oferuje przyjezdnym mnóstwo wrażeń o każdej porze dnia i nocy. Każdy z pięciu hrabstw składających się na Wielkie Jabłko jest niczym osobne miasto – ze swoim własnym charakterem i słynnymi atrakcjami turystycznymi. Podczas pierwszej wycieczki do Nowego Jorku Travel PP poleca zwiedzenie Manhattanu. Na tej niewielkiej wyspie znajdują się najbardziej charakterystyczne dla miasta miejsca.

Widokówki z Manhattanu

Lista największych atrakcji Manhattanu obejmuje takie obiekty jak:

  • Statua Wolności – podarowany przez Francuzów posąg to symbol Nowego Jorku i amerykańskich wartości;
  • Empire State Building – wybudowany w stylu art déco wieżowiec zachwyca eleganckimi wnętrzami i iluminacjami na zewnątrz;
  • Wall Street – nazwa ulicy wzięła się od wybudowanego w XVII wieku przez Holendrów muru obronnego. Dziś mieści się tu giełda i finansowe centrum Ameryki;
  • Times Square – warto przyjść tu po zmroku, by podziwiać rozświetlone neony i tak jak Izabella Sapuła doświadczyć pulsu miasta.

Nowy Jork to także zabytkowe, luksusowe hotele. Na wyjazd do Nowego Jorku Travel PP proponuje zakwaterowanie w znajdującym się niedaleko Central Parku eleganckim hotelu Waldorf-Astoria.