Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Izabella Sapuła / MAROKO

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Incentive Travel » Inspiratorzy » Izabella Sapuła / MAROKO
Izabella Sapuła / MAROKO

Izabella Sapuła / MAROKO

Psycholog, fotograf i fotografujący podróżnik. Niewyczerpanym źródłem inspiracji jest dla niej człowiek. Fotografując w trakcie podróży, opowiada proste historie, których bohaterami są zwyczajni ludzie. Fotografii używa jak machiny do zatrzymywania czasu, która pozwala ocalić wszystko to, co prawdziwe i niepowtarzalne. Swoje fotograficzne reportaże z Indii, Boliwii, Chile, Wenezueli, Ekwadoru czy Peru pokazywała na wielu festiwalach podróżniczych, a od kilku lat związana jestem z Festiwalem Kultury Hiszpańskojęzycznej.

https://izabellasapula.com

Sprawdź inne wycieczki w naszej ofercie:


"Mówią, że Maroko to najbardziej tajemniczy kraj w Północnej Afryce. Z każdym kolejnym dniem coraz bardziej zanurzałam się w aurze magii, baśni, mitów i snów…

Los nie mógł wybrać dla mnie lepszego miejsca. Wiem już co znaczy dotyk pustyni. Widziałam drzewa, które nie dają cienia, i pustynię, która na horyzoncie wznosi się w górę dotykając nieba lodem. Poczułam miękki jak mąka piasek pod stopami i porywisty wiatr, który wirując, horyzont ubiera w tajemniczą, mleczną mgłę. Zasłuchałam się w ciszę po zmroku i bicie serca wielbłądów. Pokochałam pomarańczowe skrawki poranka, cudowne zwiastuny wschodu, które sprawiają, że wstrzymując oddech zastygasz w oczekiwaniu…”

 

Kraina tysiąca krajobrazów

Maroko – drzwi do Sahary

Afryka Północna i Maroko prowadzą do największej pustyni na kuli ziemskiej – Sahary. Wyprawa ta, opisywana przez Izabellę Sapułę jako baśniowa i tajemnicza, to możliwość wybrania się na wysokie na 150 metrów, złoto-pomarańczowe wydmy piaskowe. Do Erg Chebb można wyruszyć z karawaną wielbłądów, prowadzoną przez berberyjskich przewodników, a następnie spędzić noc pod namiotem w obozie pod rozgwieżdżonym niebem. W programie wycieczki do Maroka Travel PP znajduje się wieczór berberyjski, który stanowi doskonałą okazję do skosztowania lokalnej kuchni.

Czerwone twierdze na tle gór Atlas i miejskie atrakcje

Poza proponowaną przez Izabellę Sapułę wycieczką na pustynię, do Maroka przyciągają górujące nad miastami kazby, czyli wznoszone z gliny, słomy i kamieni fortece obronne oraz ksary – ufortyfikowane wioski oazowe. Czerwone twierdze prezentują się malowniczo na tle gór Atlas. W najsłynniejszej z nich – Ait Ben Haddou kręcono „Gladiatora” i „Grę o Tron”. Afryka Północna to też miasta. Agadir to największy kurort Maroka, oferujący współczesne rozrywki: wyjścia do restauracji, pubów i nocnych klubów. Na wycieczce do Maroki Travel PP zabierze wszystkich spragnionych spotkań z lokalną tradycją do Marrakeszu i Essaouira, gdzie na bazarach można spróbować tutejszych słodyczy i posłuchać ludowej muzyki.