Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Izabella Sapuła / JAPONIA

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Strona Główna » Inspiratorzy » Izabella Sapuła / JAPONIA

Izabella Sapuła / JAPONIA

Psycholog, fotograf i fotografujący podróżnik. Niewyczerpanym źródłem inspiracji jest dla niej człowiek. Fotografując w trakcie podróży, opowiada proste historie, których bohaterami są zwyczajni ludzie. Fotografii używa jak machiny do zatrzymywania czasu, która pozwala ocalić wszystko to, co prawdziwe i niepowtarzalne. Swoje fotograficzne reportaże z Indii, Boliwii, Chile, Wenezueli, Ekwadoru czy Peru pokazywała na wielu festiwalach podróżniczych, a od kilku lat związana jestem z Festiwalem Kultury Hiszpańskojęzycznej https://izabellasapula.com

"Prawda. Tej szukam dokądkolwiek się udaję. Schodzę więc ze szlaków, daje zaprosić się na zwyczajne posiłki często jadane na podłodze i wsłuchuję w melodie nieznanych dialektów.

Wiem… będąc „obcym” nigdy do końca jej nie poznam, ale po raz pierwszy w życiu poczułam, że oddziela mnie od niej nie tylko moja odmienność. Ta ukryta jest w bladych u.licach gejsz, za maską higieniczną, ukłonem nisko, brakiem kontaktu wzrokowego, lękiem przed jednoznaczną odmową, szeregiem pozorów i wreszcie umeblowanym w uprzejmość wyrazem twarzy.
Kraj spękany od samego środka, nakładające się na siebie płyty tektoniczne, trzęsienia ziemi te codzienne ale też te rozrywające zewnętrzną skorupę i wreszcie spękane dusze. Kraj w którym powstają najnowocześniejsze technologie, a jednocześnie jedyną formą poważnego przekazania informacji jest fax. Bez niego nie zarezerwujesz restauracji, nie wyślesz pomocy w miejsce katastrofy. Pociągi pokonujące odległość 500 km w 2h i plaga płonących domów, bo rodzina zasnęła owinięta kołdrą wtulając się w stolik z grzałką, jedyne źródło ciepła w domu. Fascynująca historia, magnetyzująca cisza w japońskich ogrodach i rozrywający bębenki hałas w świątyniach sintoistycznych. Tajemnica… wszechobecna tajemnica ukryta za murem pozorów.
Ludzie NIKT.nący w fali milczącego tłumu przelewającego się przez ulice, nieprzytomny wzrok ślepych zaułków, wrzaskliwa cisza w pozornie perfekcyjnym uporządkowaniu, naglący obowiązkiem na wczoraj pośpiech… pustka i samotność w bliskości… tak potężna, że tracę czucie…”

– Izabella Sapuła