Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Izabella Sapuła / HISZPANIA

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Strona Główna » Inspiratorzy » Izabella Sapuła / HISZPANIA

Izabella Sapuła / HISZPANIA

Psycholog, fotograf i fotografujący podróżnik. Niewyczerpanym źródłem inspiracji jest dla niej człowiek. Fotografując w trakcie podróży, opowiada proste historie, których bohaterami są zwyczajni ludzie. Fotografii używa jak machiny do zatrzymywania czasu, która pozwala ocalić wszystko to, co prawdziwe i niepowtarzalne. Swoje fotograficzne reportaże z Indii, Boliwii, Chile, Wenezueli, Ekwadoru czy Peru pokazywała na wielu festiwalach podróżniczych, a od kilku lat związana jestem z Festiwalem Kultury Hiszpańskojęzycznej https://izabellasapula.com

"Od kiedy jako dziewczynka dowiedziałam się, że moje imię ma hiszpańskie pochodzenie marzyłam o tym aby zobaczyć ten kraj.

Los prowadził mnie po wielu hiszpańskojęzycznych lądach i wyspach wciąż z dala trzymając od wymarzonej kontynentalnej Hiszpanii. Z czasem zaczęłam wyobrażać sobie, że jeśli pewnego dnia tam pojadę to zadrży ziemia, otworzy się niebo a emocje będą tak potężne, że nie pomieści ich jedna galaktyka. Tymczasem…dotarłam tam cicho, prawie szeptem, realizując wcale nie własne marzenie, swoje zaledwie przy okazji…a może aż przy okazji…bo być może inaczej by mnie tu nie było…
Idąc na dach kontynentalnej Hiszpanii (Mulhacen 3482m) starannie zapisałam pod powiekami lśniącą smugę, która w świetle wsch(ł)odu odsuwając gwiazdy od horyzontu odebrała im granat nieba, zamieniając miejscami dzień z nocą. Wędrując we włosy wplotłam chmury, za.chwyciłam się, zadomowiłam…łapałam w dłonie roześmiane dusze…w ramie ramion zamykałam spotkane przypadkowo (bez)chmurne rozmowy i wiatr…zamieniłam prześcieradło na morski piasek i zasłuchałam w kołyszące do snu morze, które wciąż jeszcze szeptem mówi oczekuj jedynie nieoczekiwanego…”