Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Izabella Sapuła / HISZPANIA

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Incentive Travel » Inspiratorzy » Izabella Sapuła / HISZPANIA
Izabella Sapuła / HISZPANIA

Izabella Sapuła / HISZPANIA

Psycholog, fotograf i fotografujący podróżnik. Niewyczerpanym źródłem inspiracji jest dla niej człowiek. Fotografując w trakcie podróży, opowiada proste historie, których bohaterami są zwyczajni ludzie. Fotografii używa jak machiny do zatrzymywania czasu, która pozwala ocalić wszystko to, co prawdziwe i niepowtarzalne. Swoje fotograficzne reportaże z Indii, Boliwii, Chile, Wenezueli, Ekwadoru czy Peru pokazywała na wielu festiwalach podróżniczych, a od kilku lat związana jestem z Festiwalem Kultury Hiszpańskojęzycznej https://izabellasapula.com

Sprawdź inne wycieczki w naszej ofercie:


"Od kiedy jako dziewczynka dowiedziałam się, że moje imię ma hiszpańskie pochodzenie marzyłam o tym aby zobaczyć ten kraj.

Los prowadził mnie po wielu hiszpańskojęzycznych lądach i wyspach wciąż z dala trzymając od wymarzonej kontynentalnej Hiszpanii. Z czasem zaczęłam wyobrażać sobie, że jeśli pewnego dnia tam pojadę to zadrży ziemia, otworzy się niebo a emocje będą tak potężne, że nie pomieści ich jedna galaktyka. Tymczasem…dotarłam tam cicho, prawie szeptem, realizując wcale nie własne marzenie, swoje zaledwie przy okazji…a może aż przy okazji…bo być może inaczej by mnie tu nie było…
Idąc na dach kontynentalnej Hiszpanii (Mulhacen 3482m) starannie zapisałam pod powiekami lśniącą smugę, która w świetle wsch(ł)odu odsuwając gwiazdy od horyzontu odebrała im granat nieba, zamieniając miejscami dzień z nocą. Wędrując we włosy wplotłam chmury, za.chwyciłam się, zadomowiłam…łapałam w dłonie roześmiane dusze…w ramie ramion zamykałam spotkane przypadkowo (bez)chmurne rozmowy i wiatr…zamieniłam prześcieradło na morski piasek i zasłuchałam w kołyszące do snu morze, które wciąż jeszcze szeptem mówi oczekuj jedynie nieoczekiwanego…”

 

Zobacz bogactwo przyrodnicze i kulturowe Hiszpanii

Najwyższy szczyt kontynentalnej Hiszpanii

Góry Sierra Nevada i leżący w nich Mulhacen to jedno z miejsc, które zdaniem fotografki i podróżniczki Izabelli Sapuły zapiera dech w piersiach. Ośnieżony masyw jest popularnym celem narciarzy, a przechodząca przez niego Droga Trzytysięcznikówprzyciąga wielbicieli trekkingu i wycieczek rowerowych. Poza polecaną przez Izabellę Sapułę wyprawą na Mulhacenwycieczka do Hiszpanii Travel PP umożliwia zwiedzanie innych pasm, na przykład Pirenejów czy Gór Kantabryjskich.

Między morzem a oceanem

Dzięki położeniu Hiszpanii między Morzem Śródziemnym, Zatoką Biskajską i Oceanem Atlantyckim ma ona dostęp do kilometrów pięknych plaż. Miłośników bajkowych widoków urzekną małe nadmorskie miasteczka takie jak Cala en Porter, a zwolenników turystycznych ośrodków z pewnością zachwyci baskijska La Concha czy położona w Walencji Peniscola.

Wycieczka do Hiszpanii Travel PP – miasta Iberii

Hiszpania to kraj zachwycający niesamowitą architekturą. Europejskie i arabskie wpływy zaowocowały tu imponującymi zamkami, eleganckimi pałacami czy zachwycającymi gotyckimi świątyniami. Słynne akwedukt w Segowii, kościół Sagrada Familia czy Wielki Meczet w Kordobie to tylko kilka przykładów, które powinny znaleźć się na liście obowiązkowych miejsc do zwiedzenia podczas wycieczki do Hiszpanii.