Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Izabela Rutkowska / SHIMSHAL

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Strona Główna » Inspiratorzy » Izabela Rutkowska / SHIMSHAL

Izabela Rutkowska / SHIMSHAL

Zafascynowana światem odkąd pamięta. W liceum przeczytała „Ryby śpiewają w Ukayali” A.Fiedlera i wiedziała, że pewnego dnia odwiedzi Peru i spłynie po tej rzece barką razem z lokalsami, szukając słodkowodnych delfinów. A gdy na lekcji rosyjskiego, w podręczniku „Vstrecha 3”, wałkowała legendę o niesfornej Angarze, córce srogiego Bajkału, to była już kwestia czasu kiedy pojedzie na Syberię. Nie przypuszczała wtedy, że będzie jej dane być nad Bajkałem kilkanaście razy o różnych porach roku:-) Już dawno chciała spisać historie o wyjątkowych miejscach, spotkaniach i historiach, które przeżyła podczas wieloletniej „tułaczki”. Zebrać wszystkie te, które najbardziej w niej zostały. Na samą myśl, że mogłabym nigdy nie spróbować, żałuje:-) I to zdecydowanie jest jej ulubiony truizm.

Prowadzi bloga podroznosci.com

"Jest takie miejsce na ziemi, jakich już niewiele. Przy samej granicy chińskiej, w odległych i trudno dostępnych górach Karakorum, nad rzeką Shimshal leży pakistańska wioska o tej samej nazwie.

Tworzy ją niezwykła społeczność o unikatowym na skalę światową systemie społecznym. Jest to niezwykłe miejsce, jeszcze nieskażone turystyką masową. Dzieci są tego najlepszym przykładem…są ciekawe, natomiast bardzo ostrożne. Nie kojarzą jeszcze przybyszy z rozdawaniem prezentów, czy pieniędzmi. Chcą dotknąć, popatrzeć…
Shimshal to najwyżej położona osada w Pakistanie. Znajduje się na wysokości 3100 m.n.p.m. Sama podróż do wioski to przygoda! Wiedzie do niej jedna z najbardziej ekstremalnych dróg świata. Wije się wzdłuż porywistej rzeki Shimshal, wciśnięta pomiędzy skałę, a krawędź stromego urwiska. Jest to dzieło ciężkiej pracy mieszkańców.
Mieszkańcy Shimshal są bardzo otwarci i gościnni. Spacerując po wiosce odnosimy wrażenie zatrzymanego przed wiekami czasu.”

– Izabela Rutkowska